University of Reading
University of Reading - University of Reading

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22820 £18460 £20799
Interval de 25-75 procente £17528 - £26934 £13130 - £23882 £14555 - £27277

Cursul nostru BSc Construction Management and Surveying with International Foundation Year este conceput pentru a vă pregăti pentru o carieră de succes într-o poziție de management în cadrul sectorului construcțiilor.

Acest program este conceput pentru studenții internaționali. Dacă doriți să studiați construcții și topografie la o universitate britanică, dar nu aveți calificările corecte, programul nostru de patru ani BSc Construction Management and Surveying with International Foundation Year vă permite să urmați o diplomă de licență în domeniul managementului construcțiilor și topografiei.

Veți finaliza un an de fundație (numit Anul 0) înainte de a progresa spre diploma noastră de trei ani BSc Managementul construcțiilor și topografie. Acest lucru înseamnă că puteți aplica pentru o singură viză de patru ani care acoperă întreaga durată a studiilor dvs.

Anul de bază este conceput pentru a vă dota cu abilitățile de studiu specifice și generale necesare pentru a face față cerințelor studiilor universitare. Predarea noastră de înaltă calitate este orientată către nevoile studenților dintr-o gamă largă de medii educaționale.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 5.5

Solicităm o notă minimă de 5,5 la general, cu cel puțin 5,5 la fiecare element al testului (Listening, Speaking, Reading și Writing).

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Construction Management and Surveying with International Foundation Year (January entry), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Managementul construcțiilor și topografie cu un an internațional de fundație (intrarea în ianuarie) BSc (Hons)

• Foundation

Clasamentul University of Reading în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Reading în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Arhitectură, construcții și urbanism

Arhitectură

[Publicat 22 iulie, 2023]

Vezi toate cele 29 clasamente universitare pentru University of Reading

Despre University of Reading

Universitatea din Reading este o universitate finanțată din fonduri publice din Reading, Berkshire, Anglia. Reading are patru campusuri principale: London Road și Whiteknights, care sunt situate în Reading, iar campusul Greenlands se află pe malul râului Tamisa. Cel de-al patrulea campus este cunoscut sub numele de Iskandar Puteri, în Malaezia.

Lista cu 375 cursuri de licență și masterat de la University of Reading - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Reading

• Student Life at the University of Reading
  • 9 Things Nobody Tells You About Uni | University of Reading
  • Studying English Language and Linguistics with the University of Reading
  • Economics Master’s Degrees at the University of Reading
  • Should you bother coming to a University Open Day?
  • What's it like to study Maths at the University of Reading?

(Glasgow Caledonian University)
65% 5% 14% £14500 £15200 153 Glasgow În campus cu normă întreagă
(Sheffield Hallam University)
87% 0% 5% £15860 £16655 132 Sheffield În campus cu normă întreagă