University of Oxford
Sustenabilitate, întreprinderi și mediu MSc
University of Oxford - University of Oxford

.

Masterul de Sustenabilitate, Întreprinderi și Mediu abordează două provocări omniprezente și nesatisfăcute ale timpului nostru: tranziția către un model economic cu zero emisii de carbon și sustenabil din punct de vedere ecologic, permițând în același timp dezvoltarea durabilă pentru toți. Cursul analizează aceste provocări prin prisma finanțelor, economiei și întreprinderilor - atât publice, cât și private - valorificând, de asemenea, științele mediului, ale sistemelor și ale datelor.

Masteratul va dota actualii și viitorii lideri de opinie și factori de decizie cu cunoștințele academice riguroase și competențele aplicate necesare pentru a înțelege și accelera tranziția către un model economic cu emisii zero de dioxid de carbon și sustenabil din punct de vedere ecologic.

Obiectivele masteratului sunt de trei feluri:

1. Dezvoltarea unei înțelegeri critice a naturii, a factorilor și a traiectoriilor schimbărilor climatice și a dezvoltării economice.

2. Examinarea rolului întreprinderilor și a relației acestora cu provocările legate de mediu și de dezvoltare în cadrul unei serii de riscuri, inovații tehnologice, oportunități de investiții și răspunsuri politice.

3. Să le permită studenților să integreze și să aplice cunoștințele lor interdisciplinare, competențele metodologice avansate și rețeaua știință-politică-întreprindere pentru a promova inovarea și progresul scalabil spre zero net și dezvoltarea durabilă.

Rezultatele de învățare ale programului de masterat vor dota studenții cu cunoștințe, abilități și rețele pentru a înțelege:

• natura, știința și traiectoriile provocării "zero net zero și dezvoltare durabilă" (NZSD)
  • domeniul de aplicare și limitele inovării și diferitele roluri ale întreprinderilor - publice și private - în răspunsurile eficiente la NZSD
  • datele și metodele necesare pentru a măsura progresele înregistrate în vederea atingerii NZSD și a atribuirii impactului, precum și o apreciere critică a datelor
  • cadrele, metodele și instrumentele economice care trebuie aplicate pentru a măsura problema NZSD și pentru a accelera progresul în direcția acesteia
  • gama largă de factori socio-tehnici care pot accelera progresul către NZSD
  • teoria și practica finanțării și a investițiilor durabile, precum și modul în care se poate colabora cu părțile interesate din sector
  • factorii care remodelează relațiile economice, sociale și de mediu
  • posibilitatea ca piețele să stimuleze conservarea și investițiile.

În plus, cursul își propune să echipeze absolvenții cu o serie de competențe personale și profesionale, în special competențe de conducere.

Cursul se adresează și este conceput în mod intenționat pentru o gamă largă de stadii de viață și de carieră: absolvenți de studii universitare, proaspăt absolvenți și profesioniști aflați la începutul sau la mijlocul carierei. Acesta combină predarea dirijată, învățarea autoreglementată, implicarea structurată, evaluarea formală și interacțiunea regulată cu practicienii.

Module de bază

• Schimbări climatice și Net Zero
  • Întreprinderi durabile
  • Noua gândire economică de mediu
  • Spații, infrastructură și tehnologie pentru Net Zero și dezvoltare durabilă
  • Metode și date
  • Finanțe durabile
  • Intervenții socio-tehnice și drept durabil
  • Schimbarea sistemelor, întreprinderi și inovare
  • Capital natural, piețe și societate
  • Apă, inegalități și întreprinderi sociale

.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sustainability, Enterprise and the Environment, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

.

Clasamentul University of Oxford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 38 clasamente universitare pentru University of Oxford

Despre University of Oxford

Universitatea din Oxford este o prestigioasă universitate de cercetare situată în Oxford, Anglia, și este cea mai veche universitate de limbă engleză din lume. Este alcătuită din 39 de colegii constitutive parțial autonome, șase săli private și o varietate de departamente academice care sunt împărțite în patru divizii: Științe umaniste, Științe matematice, fizice și ale vieții, Științe medicale și Științe sociale.

Lista cu 389 cursuri de licență și masterat de la University of Oxford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

Știința mediului MEnv
(The University of Sheffield)
78% 0% 10% £25540 163 Sheffield În campus cu normă întreagă
Știința mediului MEnv