University of Oxford
Securitatea software-ului și a sistemelor MSc
University of Oxford - University of Oxford

.

Masteratul în securitate software și a sistemelor predă principiile securității sistemelor, cu un accent deosebit pe proprietățile și implicațiile de securitate ale tehnologiilor software și informatice. Acesta oferă profesioniștilor în activitate oportunitatea de a afla mai multe despre aplicarea acestor principii, despre cele mai bune practici actuale și despre cele mai recente progrese în domeniu, printr-un curs de studii cu jumătate de normă la una dintre cele mai importante universități din lume.

Departamentul de Informatică oferă cursuri profesionale în aproximativ 15 discipline diferite în domeniul securității sistemelor: de la proiectare la criminalistică, de la guvernanță la malware și de la rețelele wireless la platformele cloud. Oferă, de asemenea, cursuri în aproximativ 30 de discipline din domeniul informaticii sau al ingineriei software. Pentru a obține un masterat în securitate software și a sistemelor, trebuie să absolviți cursuri în zece discipline diferite, dintre care majoritatea trebuie să fie în domeniul securității sistemelor.

Fiecare curs este predat de un expert în domeniu și se bazează pe o singură săptămână de predare intensivă de cursuri, sesiuni practice și lucru în grup; clasele sunt de dimensiuni reduse pentru a facilita interacțiunea și pentru a promova o învățare eficientă. Fiecare materie este predată cel puțin o dată pe an, unele sunt predate de două sau trei ori, iar majoritatea pot fi studiate în orice ordine. Cei mai mulți studenți vor petrece trei sau patru ani pentru a finaliza cele 10 cursuri necesare pentru masterat. Fiecare curs implică o așteptare de aproximativ 150 de ore de lucru - de obicei, 35 de ore de contact intensiv în timpul săptămânii de predare, 10 ore înainte de săptămâna de predare pentru pre-studii și 25 de ore după aceea la temă, iar restul timpului este dedicat lecturii autodirijate și exercițiilor aferente. Ca regulă generală, proiectul și disertația reprezintă același efort ca și alte două cursuri.

O temă este distribuită, de obicei, în ultima zi a săptămânii de predare. Aceasta se bazează pe învățarea din timpul săptămânii, permițându-vă să vă testați și să vă extindeți înțelegerea prin aplicații în afara sălii de clasă.

Pentru a obține masteratul, trebuie să finalizați, de asemenea, un proiect scurt și o disertație asociată în domeniul securității software și a sistemelor. Proiectul trebuie să fie o demonstrație originală a abilităților și a înțelegerii, dar nu este necesar să se avanseze în ceea ce privește stadiul actual al tehnologiei în domeniu. Trebuie doar să alegeți și să aplicați o selecție adecvată de idei și tehnici existente, cu condiția ca alegerea lor, procesul de aplicare și orice rezultate să fie explicate în mod corespunzător.

Evaluarea proiectului implică participarea obligatorie la un curs de proiect de o săptămână, în cadrul căruia vă veți prezenta și vă veți perfecționa propunerea și veți participa la sesiuni de predare privind abilitățile de cercetare, ingineria în context și aspectele sociale, juridice și etice.

Departamentul de informatică oferă un alt masterat, MSc în inginerie software, disponibil pentru cei care urmează majoritatea cursurilor, precum și proiectul și disertația în acest domeniu.

În calitate de student cu jumătate de normă, va trebui să participați la zece module, majoritatea ținute în persoană în Oxford (deși unele pot fi online). Fiecare modul constă într-o săptămână intensivă de cursuri și exerciții practice, de la 9.00 la 17.00 de luni până joi și de la 9.00 la 12.30 vineri. Aveți o alegere flexibilă a modulelor, în funcție de disponibilitatea locurilor.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Software and Systems Security, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

.

Clasamentul University of Oxford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 38 clasamente universitare pentru University of Oxford

Despre University of Oxford

Universitatea din Oxford este o prestigioasă universitate de cercetare situată în Oxford, Anglia, și este cea mai veche universitate de limbă engleză din lume. Este alcătuită din 39 de colegii constitutive parțial autonome, șase săli private și o varietate de departamente academice care sunt împărțite în patru divizii: Științe umaniste, Științe matematice, fizice și ale vieții, Științe medicale și Științe sociale.

Lista cu 389 cursuri de licență și masterat de la University of Oxford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Oxford

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Informatică cu securitate cibernetică MEng (Hons)
(University of Southampton)
- - - £27400 - Southampton În campus cu normă întreagă