University of Oxford
Fiziologie, anatomie și genetică MSc (Res)
University of Oxford - University of Oxford

.

MSc by Research / DPhil (un doctorat la alte universități) în fiziologie, anatomie și genetică oferă o gamă largă de subiecte de cercetare în cadrul unui departament mare, multidisciplinar și de renume mondial, care acoperă un spectru divers de domenii de cercetare, de la neuroștiință, știința cardiacă, canale ionice, transportatori și semnalizare, metabolism și endocrinologie, dezvoltare și reproducere până la neurobiologia somnului și ritmuri circadiene.

MSc prin cercetare

În primul rând, candidații sunt sfătuiți să identifice potențiali supervizori în domeniul fiziologiei, anatomiei și geneticii, în funcție de domeniul de cercetare de interes. Veți nominaliza un supervizor pe formularul de cerere, împreună cu titlul convenit al proiectului de cercetare. Pe măsură ce știința avansează, proiectele pot sau nu să se schimbe.

Cercetarea dumneavoastră se va desfășura la Oxford sub supravegherea personalului academic care se află, în general, în prima linie a evoluțiilor din domeniul proiectului de cercetare ales de dumneavoastră. Veți explora domeniul dumneavoastră de cercetare până la noi profunzimi și veți avea ocazia să vă prezentați concluziile membrilor comunității științifice internaționale cu care, într-o zi, ați putea colabora. Studenții MSc by Research pot finaliza diploma între unul și trei ani.

După ce veți participa la ziua de inițiere a noilor absolvenți, veți face cunoștință cu îndrumătorul dumneavoastră și cu colegii de grup. Împreună cu îndrumătorul dvs. veți completa o analiză a nevoilor de formare (TNA). Veți participa la toate cursurile de formare din cadrul programului de formare a competențelor flexibile al diviziei, care include o serie de ateliere și seminarii privind competențele transferabile, competențele generice de cercetare și tehnicile de cercetare specifice, în cazul în care acestea sunt relevante pentru domeniul de cercetare al masteratului dumneavoastră. Veți avea acces la seminarii periodice ale departamentului, la grupuri de prezentare între colegi pentru perfecționarea prezentărilor și la evenimente sociale ale studenților absolvenți care includ discuții informale destinate studenților. Exemple sunt Public Speaking și Securing Your First Postdoc Job, Careers, Poster Presentation și, în cadrul seminariilor, discuții pe diverse teme de la oameni de știință eminenți din întreaga lume pentru discuții. Prelegerile speciale sunt ținute pentru a recunoaște oamenii de știință celebri anteriori ai departamentului și vor varia în funcție de subiect.

Veți fi încurajat să prezentați rapoarte trimestriale privind progresele înregistrate și să raportați cursurile pe care le-ați urmat. Supervizorul va contribui, de asemenea, la rapoartele semestriale.

**Nu, nu.

În primul rând, candidații sunt sfătuiți să identifice potențiali supervizori în domeniul fiziologiei, anatomiei și geneticii, în funcție de domeniul de cercetare de interes. Apoi, veți nominaliza un supervizor pe formularul de cerere, împreună cu titlul convenit al proiectului de cercetare. Pe măsură ce știința avansează, este posibil ca proiectele să se schimbe sau nu.

Cercetarea dumneavoastră se va desfășura la Oxford sub supravegherea personalului academic care se află în fruntea evoluțiilor din domeniul proiectului de cercetare ales. Veți explora domeniul dumneavoastră de cercetare până la noi profunzimi și veți avea ocazia de a vă prezenta descoperirile membrilor comunității științifice internaționale cu care, într-o zi, s-ar putea să colaborați. Studenții DPhil cercetează cu normă întreagă timp de trei până la patru ani sub supravegherea unor supraveghetori experimentați.

.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Physiology, Anatomy and Genetics, MSc (Res), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

.

Clasamentul University of Oxford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 39 clasamente universitare pentru University of Oxford

Despre University of Oxford

Universitatea din Oxford este o prestigioasă universitate de cercetare situată în Oxford, Anglia, și este cea mai veche universitate de limbă engleză din lume. Este alcătuită din 39 de colegii constitutive parțial autonome, șase săli private și o varietate de departamente academice care sunt împărțite în patru divizii: Științe umaniste, Științe matematice, fizice și ale vieții, Științe medicale și Științe sociale.

Lista cu 389 cursuri de licență și masterat de la University of Oxford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Genetică MBiol (Hons)
(The University of York)
92% 15% 0% £28800 168 York În campus cu normă întreagă