University of Oxford
Bioscience interdisciplinară BBSRC DTP DPhil
University of Oxford - University of Oxford

.

Oxford Interdisciplinary Bioscience Doctoral Training Partnership (DTP) este un curs de patru ani DPhil/PhD susținut de Biotechnology and Biological Sciences Research Council (BBSRC).

Cursul care oferă o formare inovatoare pentru absolvenții din domeniul științelor vieții, al științelor fizice sau al științelor matematice și computaționale care doresc să efectueze cercetări de vârf în domeniul bioștiințelor.

Domeniile de cercetare din cadrul programului includ biologia animală și vegetală integrativă, biologia moleculară și celulară mecanicistă și bioștiința pentru alimentație, industrie și sănătate (inclusiv știința culturilor, sănătatea și bunăstarea animalelor, biologia sintetică, biotehnologia industrială și dezvoltarea de abordări inovatoare pentru descoperirea de medicamente și producția farmaceutică).

Majoritatea proiectelor de cercetare întreprinse de studenții din cadrul Parteneriatului de formare doctorală (DTP) implică "tehnologii transformatoare", care includ tehnici avansate de imagistică și de analiză a datelor, dezvoltarea și aplicarea de metode și tehnologii noi și emergente, modelare matematică, abordări omice și de biologie a sistemelor și abordări inovatoare pentru a aborda cei trei R. DTP nu sprijină cercetarea axată pe boli umane și procese de boală sau pe condiții anormale. DTP sprijină cercetarea asupra speciilor de animale și a terenurilor gestionate (de exemplu, agricultura) și sprijină studiile asupra speciilor sălbatice numai atunci când acestea acționează ca model adecvat pentru a oferi o înțelegere mai largă a proceselor biologice.

Cursul este condus de Universitatea din Oxford în parteneriat cu nouă organizații de cercetare de talie mondială - Institutul Pirbright, care oferă capacitățile naționale din Marea Britanie pentru studiul și controlul bolilor virale ale animalelor, Universitatea Oxford Brookes și cinci organizații de cercetare din Harwell Campus Oxford (Diamond Light Source, ISIS Neutron and Muon Source, STFC Central Laser Facility și Complexul de cercetare de la Harwell), care asigură capacitățile naționale ale Regatului Unit pentru știința sincrotronică, știința neutronică și știința laserului, precum și noul Institut Rosalind Franklin, care sprijină dezvoltarea de noi metode de cercetare în domeniul științelor vieții în domenii precum imagistica, spectroscopia și biologia structurală.

DTP are, de asemenea, un parteneriat cu Novo Nordisk Research Centre Oxford, un institut inovator de descoperire a țintelor și de cercetare translațională și cu Ineos Oxford Institute, care se concentrează pe abordarea provocării globale a rezistenței antimicrobiene. Programul de formare al DTP se bazează pe expertiza din toate cele nouă organizații partenere, iar studenții vor avea ocazia de a se familiariza cu facilitățile și expertiza disponibile în cadrul acestor organizații în timpul fazei inițiale de formare. Toți studenții au un supervizor principal în cadrul uneia dintre cele zece organizații partenere și un supervizor secundar din cadrul parteneriatului, care oferă sprijin și expertiză suplimentară.

Veți urma un program de formare doctorală de patru ani. În primul semestru, vă veți stabili la Centrul de formare doctorală (DTC) de la Universitatea din Oxford și veți urma un program de formare personalizat, care include formarea în domeniul cercetării, cum ar fi matematică și statistică, programare, imagistică și analiză de imagini, bioinformatică și modelarea proceselor și sistemelor biologice. De asemenea, puteți avea acces la o mare varietate de cursuri de formare suplimentare oferite în cadrul parteneriatului pe parcursul studiilor dumneavoastră de doctorat.

.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Interdisciplinary Bioscience BBSRC DTP, DPhil, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

.

Clasamentul University of Oxford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 39 clasamente universitare pentru University of Oxford

Despre University of Oxford

Universitatea din Oxford este o prestigioasă universitate de cercetare situată în Oxford, Anglia, și este cea mai veche universitate de limbă engleză din lume. Este alcătuită din 39 de colegii constitutive parțial autonome, șase săli private și o varietate de departamente academice care sunt împărțite în patru divizii: Științe umaniste, Științe matematice, fizice și ale vieții, Științe medicale și Științe sociale.

Lista cu 389 cursuri de licență și masterat de la University of Oxford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Biologie PhD
- - - £23900 £27900 - York În campus cu normă întreagă
PhD