University of Oxford
Istorie MPhil
University of Oxford - University of Oxford

**Nu, nu.

Masteratul în istorie își propune să vă îmbunătățească înțelegerea practică și intelectuală a proceselor de cercetare, capacitatea de a conceptualiza și de a vă implica în probleme istorice și de a vă extinde înțelegerea contextului istoric și istoriografic în care se încadrează propria cercetare.

Masteratul în istorie este un program-cadru, care cuprinde nouă domenii specifice:

• Istoria medievală
  • Istoria modernă timpurie, 1500-1700
  • Istoria britanică și europeană, 1700-1850
  • Istoria modernă a Marii Britanii, de la 1850 până în prezent
  • Istoria europeană modernă, 1850 până în prezent
  • Istoria SUA
  • Istoria intelectuală
  • Istoria războiului
  • Istoria femeilor, a genului și a homosexualilor

Toți studenții se înscriu și urmează o anumită direcție, urmând cursuri de bază obligatorii și un curs opțional, precum și un proiect de cercetare original. Această structură oferă acces la o gamă largă de pregătire atât generală, cât și specializată în domeniul istoriei.

• Cursuri de bază: Veți urma două cursuri de bază: Surse și istoriografie și Teorie și metode. Acestea sunt predate prin prelegeri introductive și cursuri săptămânale, în timpul semestrului Michaelmas.
  • Cursuri opționale: Veți alege un curs opțional dintr-o listă, care va fi predat în cadrul a șase cursuri săptămânale în timpul semestrului Hilary.
  • Proiect de cercetare: Un proiect de cercetare original, la care se lucrează pe parcursul cursului, sub îndrumarea îndrumătorului dumneavoastră. Se așteaptă ca studenții să aloce vacanța de Paște și trimestrul Trinity cercetării și scrierii arhivistice. Toți studenții sunt invitați să prezinte și să primească feedback cu privire la lucrările în curs în cadrul unui atelier specific acestui program la începutul trimestrului Trinity.

Vă rugăm să rețineți că nu toate disciplinele opționale enumerate pot fi oferite în fiecare an.

Programul poate fi studiat cu normă întreagă sau cu fracțiune de normă, dar nu poate fi urmat la distanță.

**Nu, nu.

MPhil în istorie este un curs inovator și intensiv de doi ani care oferă o pregătire temeinică în domeniul metodelor istorice. Acesta oferă o serie de opțiuni specializate care se bazează pe cele mai recente cercetări și include o perioadă susținută dedicată cercetării și scrierii de arhivă.

MPhil este deschis studenților interesați de orice perioadă a istoriei britanice, europene sau americane (care poate include și elemente non-europene, de exemplu, expansiunea europeană, construirea imperiului sau emigrația). Cei interesați în primul rând de alte părți ale lumii ar putea lua în considerare MSt in Global and Imperial History. Cursul vă va încuraja să dezvoltați o familiaritate practică și intelectuală cu cercetarea avansată în istoria britanică, americană și/sau continentală europeană. Acesta poate servi fie ca un curs de masterat de sine stătător, fie ca o pregătire cuprinzătoare pentru cercetarea DPhil în domeniile de istorie din domeniul său de aplicare. Dacă doriți să vă înscrieți la DPhil, veți fi încurajat să vă dezvoltați propunerea de doctorat în consultare cu îndrumătorul dvs. în primele câteva luni ale celui de-al doilea an, astfel încât să fiți bine plasat pentru a depune o cerere de doctorat.

Veți avea acces la un meniu cuprinzător de formare a competențelor pentru studenții absolvenți, precum și la un program sistematic de introducere în facilitățile de cercetare de neegalat ale Universității din Oxford și veți fi încurajați să vă dezvoltați abilitățile cheie de cercetare: acestea pot include capacitatea de a citi și interpreta sursele manuscrise, precum și competențe în latină sau în limbi străine moderne. Vă rugăm să consultați site-ul facultății pentru mai multe detalii (a se vedea secțiunea Informații suplimentare și solicitări de informații).

.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la History, MPhil, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

.

Clasamentul University of Oxford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 39 clasamente universitare pentru University of Oxford

Despre University of Oxford

Universitatea din Oxford este o prestigioasă universitate de cercetare situată în Oxford, Anglia, și este cea mai veche universitate de limbă engleză din lume. Este alcătuită din 39 de colegii constitutive parțial autonome, șase săli private și o varietate de departamente academice care sunt împărțite în patru divizii: Științe umaniste, Științe matematice, fizice și ale vieții, Științe medicale și Științe sociale.

Lista cu 389 cursuri de licență și masterat de la University of Oxford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Oxford

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

(University of Dundee)
95% 0% 0% £20900 165 Dundee În campus cu normă întreagă
Istorie MA (Hons)