University of Oxford
Limbi și literatură greacă și sau latină MPhil
University of Oxford - University of Oxford

**Nu, nu.

Acest curs de nouă luni este conceput pentru a vă permite o perioadă de studiu al literaturii grecești și/sau latine care este mai avansată și mai independentă decât cea cu care sunteți obișnuit în cadrul cursurilor de licență și, în același timp, mai bine structurată și mai bine supravegheată decât cea pentru doctorat.

MSt este principalul curs de masterat în literatură clasică și cel recomandat de facultate, cu excepția cazului în care există motive speciale pentru a prefera MPhil în limbi și literatură greacă și/sau latină.

Majoritatea studenților urmează acest curs ca pregătire pentru o diplomă de cercetare, iar pentru astfel de studenți poate oferi, de exemplu, o pregătire lingvistică; posibilitatea de a se familiariza cu o disciplină auxiliară, cum ar fi papirologia sau paleografia; implicarea cu textele unui anumit autor la un nivel mai profund; și o primă introducere, prin intermediul disertației, în cercetarea extinsă și prezentarea extinsă a unui argument științific.

Veți întreprinde trei opțiuni modulare, dintre care una trebuie să fie din listele B sau C. Majoritatea studenților oferă o disertație (opțiunea D) ca una dintre aceste trei opțiuni, deși acest lucru nu este obligatoriu.

Lista A cuprinde o selecție de opțiuni referitoare la genuri, autori sau grupuri de texte, de exemplu istoriografie, tragedie greacă, comedie, Cicero, Ovidiu. Puteți, de asemenea, să vă concepeți propria opțiune, sub rezerva aprobării setului de texte. Lista B cuprinde o serie de opțiuni privind metodele și tehnicile de cercetare, de exemplu papirologie, paleografie, receptare, lingvistică și critică textuală.

Lista C cuprinde opțiunile lingvistice în greacă veche și latină, pentru cei care nu au studiat ambele limbi la un nivel ridicat în timpul primei diplome. Se poate opta pentru o singură limbă. Sunt disponibile cursuri de limbi străine în greacă și latină atât la nivel elementar, cât și la nivel intermediar. Opțiunea D cuprinde o disertație de până la 10.000 de cuvinte.

Programarea opțiunilor depinde de alegerile pe care le faceți, dar, de obicei, veți lucra în special la primele două opțiuni în primele două semestre și în special la disertație în al treilea semestru.

**Nu, nu.

Majoritatea studenților urmează cursurile mai scurte de masterat, pe care facultatea le recomandă ca fiind alegerea implicită de masterat în limbile și literatura greacă și/sau latină. Cu toate acestea, MPhil este adesea urmat de două grupuri de studenți și este conceput în funcție de acestea: cei care consideră că ar beneficia de încă doi ani de învățământ predat în domeniul limbii clasice înainte de a se lansa în doctorat; și cei care au o idee clară a subiectului pe care speră să îl cerceteze în cele din urmă pentru doctorat și care doresc să înceapă o muncă extinsă pe acest subiect încă din disertația de masterat.

Cei mai mulți studenți urmează acest curs ca pregătire pentru o diplomă de cercetare, iar pentru acești studenți poate oferi, de exemplu, pregătire lingvistică; posibilitatea de a se familiariza cu o disciplină auxiliară, cum ar fi papirologia; implicarea la un nivel mai profund cu textele unui anumit autor; și/sau critică textuală a limbii grecești și/sau latine; sau, studii de receptare. MPhil oferă, de asemenea, prin intermediul unei disertații obligatorii, primii pași în cercetarea efectivă și prezentarea extinsă a unui argument științific.

.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Greek and or Latin Languages and Literature, MPhil, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

.

Clasamentul University of Oxford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 38 clasamente universitare pentru University of Oxford

Despre University of Oxford

Universitatea din Oxford este o prestigioasă universitate de cercetare situată în Oxford, Anglia, și este cea mai veche universitate de limbă engleză din lume. Este alcătuită din 39 de colegii constitutive parțial autonome, șase săli private și o varietate de departamente academice care sunt împărțite în patru divizii: Științe umaniste, Științe matematice, fizice și ale vieții, Științe medicale și Științe sociale.

Lista cu 389 cursuri de licență și masterat de la University of Oxford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Oxford

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Limbi și literatură greacă și sau latină MPhil
(University of Oxford)
- - - - - Oxford În campus cu normă întreagă