University of Oxford
Terapie cognitiv-comportamentală îmbunătățită PgCert
University of Oxford - University of Oxford

.

Acest curs își propune să echipeze profesioniștii din domeniul sănătății cu experiență în TCC cu abilități îmbunătățite de TCC necesare pentru a implementa tratamente bazate pe dovezi într-o gamă largă de prezentări clinice și pentru a disemina aceste tratamente în calitate de formatori și supervizori pentru alți practicieni.

Acest curs este conceput pentru a vă ajuta să atingeți anumite obiective. La sfârșitul cursului, studenții ar trebui să fie capabili să:

• să aprecieze modul în care teoria, cercetarea și practica clinică se informează reciproc în terapia cognitiv-comportamentală, contribuind la dezvoltarea continuă a acesteia
  • să stabilească și să pună în practică un repertoriu de abilități comportamentale cognitive îmbunătățite
  • să își dezvolte capacitatea de a aplica aceste abilități în cazul grupurilor de pacienți specializați și al zonelor problematice întâlnite în propriile locuri de muncă
  • să stabilească și să mențină relații calde, respectuoase și de colaborare și să își dezvolte capacitatea de a înțelege și de a gestiona dificultățile din cadrul alianței (inclusiv contribuția studentului) folosind un cadru conceptual cognitiv
  • prin consultare, să identifice și să rezolve dificultățile din practică, fie că acestea provin din probleme teoretice, practice, interpersonale, personale sau etice.

Studenții vor trebui să aibă acces la medii de tratament cu supervizare clinică și CBT regulată, unde abilitățile de terapie cognitiv-comportamentală pot fi exersate și perfecționate în mod regulat.

Structura cursului

În prezent, există patru trasee pentru acest curs, care reprezintă diferite specializări: Copii și adolescenți, TCC pentru dificultăți comorbide, cronice și sistemice (anterior Prezentări complexe), Traume psihologice și dezvoltarea personalității și Psihoză și bipolaritate.

Structura cursului va varia în funcție de traseul de specialitate ales. Pe lângă zilele de predare, se vor efectua lecturi, realizarea de lucrări scrise și prezentări. Mulți studenți consideră că este eficient să își rezerve cel puțin șase-șapte ore pe săptămână pentru studiu individual.

Unele dintre zilele de predare din cadrul acestui curs pot fi puse la dispoziția unui public mai larg sub formă de ateliere de lucru care pot fi rezervate public prin intermediul Oxford Cognitive Therapy Centre. Toți participanții vor trebui să aibă un nivel de competență adecvat pentru a participa pe deplin.

1. Copii și adolescenți

2. TCC pentru dificultățile comorbide, cronice și sistemice (anterior Prezentări complexe)

3. Trauma psihologică și dezvoltarea personalității

4. Psihoza și tulburarea bipolară

.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Enhanced Cognitive Behavioural Therapy, PgCert, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

.

Clasamentul University of Oxford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 38 clasamente universitare pentru University of Oxford

Despre University of Oxford

Universitatea din Oxford este o prestigioasă universitate de cercetare situată în Oxford, Anglia, și este cea mai veche universitate de limbă engleză din lume. Este alcătuită din 39 de colegii constitutive parțial autonome, șase săli private și o varietate de departamente academice care sunt împărțite în patru divizii: Științe umaniste, Științe matematice, fizice și ale vieții, Științe medicale și Științe sociale.

Lista cu 389 cursuri de licență și masterat de la University of Oxford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Oxford

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Psihodinamica dezvoltării umane PgDip
(Birkbeck, University of London)
- - - £12000 - Londra În campus part-time