University of Leeds
Ecologie și biologie de conservare BSc (Hons)
University of Leeds - University of Leeds

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 170 absolvenți de Ecology and Conservation Biology BSc (Hons) și pentru alte cursuri de bioștiințe de la University of Leeds pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru bioștiințe.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de bioștiințe

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de bioștiințe la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £21000 - £28500 £18000 - £30500 £22500 - £37000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de bioștiințe din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £21866 £19075 £23442
Interval de 25-75 procente £18953 - £24799 £14408 - £23761 £18123 - £29056

Pe măsură ce populațiile cresc și activitățile umane amenință lumea naturală, ecologia și biologia conservării nu a fost niciodată mai importantă. Cu această diplomă, veți descoperi modul în care susținem biodiversitatea și importanța fundamentală a proceselor ecologice implicate.

În cadrul acestui curs, veți dobândi cunoștințe de ultimă oră și vă veți dezvolta competențele și experiența în domeniul ecologiei și al conservării, de la ușa casei dvs. până pe glob. Cu cursuri de teren captivante în peisaje minunate, până la observații ale comportamentului animalelor în laborator, veți învăța cum să măsurați distribuția și abundența diferitelor specii, cum interacționează organismele între ele și cu mediul lor și veți fi provocat să gândiți în mod creativ cu privire la aplicarea ecologiei la problemele de conservare. Personalizați-vă diploma studiind dintr-o gamă largă de module opționale, inclusiv comportamentul animalelor, evoluția, știința schimbărilor climatice, durabilitatea și dreptul mediului.

Cursuri importante:

• Unul dintre cele mai largi programe de licență în ecologie, cu module opționale din întreaga universitate, care vă va construi cunoștințele de ecologie și conservare dintr-o perspectivă largă.
  • Obțineți experiență într-o gamă largă de contexte ecologice și de conservare prin module specializate, cursuri de teren și proiecte de cercetare.
  • Dezvoltați-vă abilitățile practice pe teren, confruntându-vă cu diferite probleme ecologice și probleme de conservare în timpul cursurilor de teren rezidențiale în Spania și Scoția, precum și a unui curs de teren opțional în Africa de Sud.
  • Învățați despre orașele durabile și despre valoarea biodiversității la ușa casei dumneavoastră în timpul cursului de teren de ecologie urbană.

Acreditat de Royal Society of Biology în scopul îndeplinirii, în parte, a cerințelor academice și de experiență pentru a deveni membru și Chartered Biologist (CBiol).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Ecology and Conservation Biology BSc (Hons) la University of Leeds

19% Profesii de secretariat și ocupații conexe
17% Operatori de procese, instalații și mașini
8% Profesioniști din domeniul mass-media
7% Profesioniști în domeniul învățământului
6% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
5% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
4% Ocupații administrative
3% Profesioniști în domeniul învățământului
2% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți

Notarea și timpul de studiu

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• Graduate Degrees taught
    • no components less than 6.0
    • Graduate Degrees research
    • no components less than 5.5
    • No components less than 5.5
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Ecology and Conservation Biology, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

• an 2

Clasamentul University of Leeds în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 33 clasamente universitare pentru University of Leeds

Despre University of Leeds

Universitatea din Leeds este o universitate de cercetare finanțată de guvern, cu sediul în Leeds, West Yorkshire, Anglia. Campusul principal este situat la aproximativ o milă la nord de centrul orașului Leeds și este, de asemenea, aproape de cartierele populare pentru studenți Hyde Park, Woodhouse și Headingley.

Lista cu 368 cursuri de licență și masterat de la University of Leeds - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Leeds

• Being a Postgraduate International Student at the University of Leeds
  • Study a PhD in the UK as an International Student at Leeds