University of Leeds
Practică clinică avansată (ucenicie) MSc
University of Leeds - University of Leeds

Acest program se adresează practicienilor cu experiență în domeniul sănătății și asistenței sociale care fie lucrează în prezent într-un rol de practică clinică avansată, fie au obținut un rol de practician clinic avansat stagiar înainte de începerea programului. Este conceput pentru a vă sprijini dezvoltarea în cadrul celor patru piloni ai practicii avansate.

• Practica clinică
  • Leadership și management
  • Educație
  • Cercetare

Practica clinică avansată presupune capacitatea de a gestiona îngrijirea clinică în parteneriat cu persoanele, familiile și îngrijitorii. Aceasta include analiza și sinteza problemelor complexe într-o gamă largă de medii, permițând soluții inovatoare pentru a îmbunătăți experiența oamenilor și pentru a îmbunătăți rezultatele. Vi se va cere să demonstrați capacități de bază și competențe clinice specifice domeniului.

Programul urmărește să mențină sarcina de evaluare la un nivel ușor de gestionat, asigurându-se în același timp că sunteți pregătit în mod adecvat pentru rol. Ca atare, ori de câte ori este posibil, metodele de evaluare vor sprijini practica de zi cu zi și vor testa cunoștințele și abilitățile aplicabile în practică. Scopul este ca evaluarea să fie utilă la locul de muncă și să ofere dovezi că ați atins rezultatele învățării pentru modul. În cadrul diferitelor module care alcătuiesc acest program se utilizează o serie de metode de evaluare. Varietatea evaluărilor oricărui student va depinde în mare măsură de modulele opționale selectate. În plus față de evaluările din cadrul modulului, vi se va cere să completați o serie de competențe clinice de bază, precum și competențe specifice stabilite de angajatorul dumneavoastră.

• Graduate Degrees taught
    • no components less than 6.0
    • Graduate Degrees research
    • no components less than 5.5
    • No components less than 5.5

Acest curs nu este deschis aplicațiilor internaționale.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Advanced Clinical Practice (Apprenticeship), MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Solicitanții trebuie să;

să fie înregistrat în prezent la un organism profesional corespunzător din domeniul sănătății / asistenței sociale.

Să posede o diplomă într-o disciplină legată de sănătate / asistență socială de la o instituție de învățământ superior recunoscută. (În mod normal, aceasta va fi o diplomă cu onoruri la 2:1. clasificare sau mai sus. Cu toate acestea, vor fi luați în considerare candidații potriviți. care nu au o diplomă cu onoruri sau care nu au o clasificare 2:1).

Să lucreze într-un rol de practică avansată sau ca practician clinic avansat stagiar la începutul și pe parcursul programului.

Aveți o aplicație și un interviu satisfăcător

În plus, înainte de a fi supuși evaluării finale, elevii vor trebui să demonstreze că au obținut la GCSE Limba engleză/Literatura engleză și Matematică nota 4 sau mai mare (sau nota C sau mai mare, dacă a fost acordată în cadrul sistemului anterior de notare GCSE) sau că au obținut nivelul 2 de competențe funcționale în engleză și matematică (sau orice echivalență convenită).

Sunt disponibile posibilități de acreditare a învățării anterioare certificate (APCL).

Clasamentul University of Leeds în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 34 clasamente universitare pentru University of Leeds

Despre University of Leeds

Universitatea din Leeds este o universitate de cercetare finanțată de guvern, cu sediul în Leeds, West Yorkshire, Anglia. Campusul principal este situat la aproximativ o milă la nord de centrul orașului Leeds și este, de asemenea, aproape de cartierele populare pentru studenți Hyde Park, Woodhouse și Headingley.

Lista cu 368 cursuri de licență și masterat de la University of Leeds - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Leeds

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Being a Postgraduate International Student at the University of Leeds
  • Biology | Undergraduate Degrees at University of Leeds
  • Study a PhD in the UK as an International Student at Leeds
  • Studying Psychology at the University of Leeds
  • Study BA Modern Languages and International Relations at the University of Leeds

University of Leeds

PgDip