University of Kent
Știința biomedicală cu un an sandwich BSc (Hons)
University of Kent - University of Kent

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 30 absolvenți de Biomedical Science with a Sandwich Year BSc (Hons) și pentru alte cursuri de biologie (nespecifică) de la University of Kent pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru biologie (nespecifică).

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de biologie (nespecifică)

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de biologie (nespecifică) la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £25000 £19500 £27500
Interval de 25-75 procente £21500 - £27000 £17000 - £26000 £21500 - £32000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de biologie (nespecifică) din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20975 - £27992 £16894 - £27526 £20699 - £33736

Știința biomedicală este componenta fundamentală a practicii medicale. Fără o înțelegere profundă a corpului, practicienii din domeniul sănătății nu pot diagnostica și trata boli și afecțiuni, cum ar fi cancerul. La Kent, vă echipăm cu setul de competențe de care aveți nevoie pentru o carieră de succes în cadrul lumii științelor biomedicale sau dincolo de acestea.

Știința biomedicală cu un an de fundație este un curs de conversie excelent pentru solicitanții care nu îndeplinesc cerințele academice pentru intrarea directă, dar au demonstrat abilități academice în disciplinele care nu sunt de știință.

Acreditare

Gradul nostru de Știință Biomedicală este acreditat de Institutul de Știință Biomedicală (IBMS) și de Societatea Regală de Biologie (RSB). Programul nostru de științe biomedicale de patru ani cu un an sandwich are acreditare avansată. Studenții care au absolvit cursuri recunoscute de RSB sunt eligibili pentru statutul de membru asociat și au dreptul la doi ani de membru la jumătate de preț.

• Dobândește experiență în lumea reală, cu vizite în culisele spitalelor, care vor evidenția modul în care ți-ai putea folosi abilitățile.
  • Concentrează-te asupra viitorului tău cu șansa de a lua o bursă de vară plătită după al doilea an, oferindu-ți o experiență practică valoroasă în laboratoarele noastre de cercetare.
  • Studiați în laboratoare la standarde industriale, cu facilitățile noastre bine echipate, care oferă un mediu excelent pentru predare și cercetare.
  • Implică-te în știință în afara laboratorului prin aderarea la Kent BioSoc. Această societate administrată de studenți organizează o serie de seminarii, discuții academice, excursii și evenimente sociale.

Anul Sandwich

Adaptați-vă gradul pentru a vă potrivi cu un an sandwich în care veți lucra în industrie timp de un an, oferindu-vă șansa de a pune în practică abilitățile pe care le-ați învățat și de a construi conexiuni importante. Luat între al doilea și ultimul an de studii, anul sandwich oferă o oportunitate excelentă de a obține experiență de lucru relevantă în industrie în Marea Britanie sau în străinătate. În timpul stagiului, sunteți plătit de angajatorul dumneavoastră și produceți un proiect de cercetare independent.

Acreditat de Royal Society of Biology în scopul îndeplinirii, în parte, a cerințelor academice și de experiență pentru a deveni membru și Chartered Biologist (CBiol).

Acreditat de Institutul de Științe Biomedicale (IBMS).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Biomedical Science with a Sandwich Year BSc (Hons) la University of Kent

21% Activități de agrement, turism și servicii personale conexe
13% Profesioniști în domeniul învățământului
10% Ocupații elementare
8% Profesioniști din domeniul mass-media
5% Profesioniști asociați în domeniul asistenței sociale și al locuințelor
5% Servicii personale de îngrijire
4% Ocupații administrative
4% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
4% Profesii de secretariat și ocupații conexe
3% Ocupații în domeniul vânzărilor

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Biomedical Science with a Sandwich Year, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

• an 2

Clasamentul University of Kent în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 24 clasamente universitare pentru University of Kent

Despre University of Kent

Universitatea din Kent este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Kent, Anglia. Campusul principal al universității este situat la nord de Canterbury, în timp ce celelalte campusuri ale acesteia se găsesc în Medway și Tonbridge, în Kent. În plus, universitatea operează centre postuniversitare în Bruxelles, Atena, Roma și Paris.

Lista cu 390 cursuri de licență și masterat de la University of Kent - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Kent

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Student Life | University of Kent
  • Hear from an Indian Student | University of Kent
  • We are European | University of Kent students
  • Why Kent | International students | University of Kent
  • Hear from American Students | University of Kent
  • The University of Kent

Știința biomedicală cu un an de fundație BSc (Hons)