University of Greenwich
Ingineria apei, a deșeurilor și a mediului cu practică industrială MSc
University of Greenwich - University of Greenwich

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Masterul nostru în Inginerie de apă, deșeuri și mediu cu practică industrială este ideal pentru absolvenții care doresc să obțină roluri manageriale în inginerie și producție.

Acest curs vă oferă competențele necesare pentru a proiecta și dezvolta noi concepte pentru apă și deșeuri, care sunt ecologice. Acesta combină știința, sănătatea publică și ingineria, astfel încât vă veți dezvolta abilitățile necesare pentru a acoperi elementele tehnice ale sistemelor de mediu naturale și inginerești. Veți învăța, de asemenea, să vă ocupați de întregul proces de livrare a resurselor de apă și pământ inginerești și naturale, de la etapa de planificare și proiectare până la construcție și întreținere.

Cursul nostru, cu o durată de doi ani, se adresează absolvenților din domeniul ingineriei mediului care doresc să aplice strategii de sustenabilitate la probleme complexe. De asemenea, se va potrivi și celor care doresc să își dezvolte carierele în roluri manageriale în inginerie, în producție sau în întreprinderi comerciale conexe. Cursul include un proiect și un stagiu de practică de un an la un angajator din domeniu, ceea ce vă permite să vă puneți în practică învățarea și să dobândiți competențe profesionale vitale.

Ce trebuie să știți despre acest curs

• Ideal pentru absolvenții care doresc să aplice noi strategii durabile la probleme din ce în ce mai complexe în ingineria mediului.
  • Sunteți responsabil pentru a vă asigura plasamentul (cu ajutorul nostru). Dar dacă acest lucru nu este finalizat, puteți absolvi în continuare cu un premiu fără practică industrială.
  • Acest curs este predat în campusul nostru Medway din Kent.

Majoritatea modulelor sunt evaluate prin metode precum lucrări de proiect, teme, exerciții de laborator și examene scrise. Evaluarea pentru proiectul de cercetare în domeniul ingineriei mediului include un raport final/disertație, un poster, o prezentare la seminar și o examinare orală.

Universitatea din Greenwich acceptă o gamă largă de calificări internaționale pentru admiterea la cursurile noastre.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Water, Waste and Environmental Engineering with Industrial Practice, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de licență (cu onoruri) la 2:2, sau mai mare, în inginerie civilă/de mediu, geologie, fizică sau chimie.

Solicitanții fără diplomă care au experiență profesională și vocațională (de exemplu, inginer încorporat, om de știință sau ecologist autorizat) pot fi luați în considerare dacă demonstrează potențialul de a reuși în cadrul cursului.

Candidații sunt încurajați să obțină experiență în industrie.

.

Puteți citi, de asemenea, politica noastră de admitere

Taxe de școlarizare Ingineria apei, a deșeurilor și a mediului cu practică industrială MSc

Anglia £16550
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £16550
Scoția £16550
Țara Galilor £16550
EU £21000
Internațional £21000

.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Greenwich în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Greenwich în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Inginerie

Inginerie civilă

[Publicat 08 iunie, 2023]
    Inginerie

[Publicat 22 iulie, 2023]

Vezi toate cele 26 clasamente universitare pentru University of Greenwich

Despre University of Greenwich

Universitatea din Greenwich funcționează cu finanțare guvernamentală și are sediul în Londra și Kent, Anglia. Campusul principal al universității, Old Royal Naval College, precum și campusul Avery Hill sunt situate în Royal Borough of Greenwich, în Greater London. Campusul său satelit din Medway, Kent, face parte dintr-o colaborare cu Universitatea din Kent.

Lista cu 214 cursuri de licență și masterat de la University of Greenwich - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Greenwich

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • Chemical Engineering | University of Greenwich, London & Kent
  • I made it! | University of Greenwich, London & Kent
  • 60 seconds with a Primary Education student at the University of Greenwich | London & Kent
  • Top reasons to study at the University of Greenwich, London and Kent | Student Review
  • Reasons to Study at the University of Greenwich | University of Greenwich, London and Kent

University of Greenwich (Medway Campus)