University of Greenwich
Siguranță, sănătate și mediu MSc
University of Greenwich - University of Greenwich

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Acest masterat în Securitate, Sănătate și Mediu acoperă toate aspectele legate de securitatea, sănătatea și mediul la locul de muncă, cu accent pe învățare și cercetare.

Acest curs de învățare la distanță vă învață să contribuiți la prevenirea accidentelor, a problemelor de sănătate și a altor pierderi cauzate de muncă și de activitățile profesionale. Profesioniștii în domeniul siguranței sunt din ce în ce mai responsabili pentru problemele legate de mediu, iar acest lucru se reflectă în subiectele studiate în acest MSc Safety, Health and Environment.

Ne propunem să vă ajutăm să vă dezvoltați abilitățile de cercetare și de analiză și să dobândiți o înțelegere mai largă și mai profundă a teoriei și practicii în domeniul sănătății ocupaționale. Prin studierea gândirii critice, dobândiți competențele necesare pentru restul cursului. Preocuparea crescândă cu privire la schimbările climatice informează, de asemenea, abordarea noastră privind problemele de mediu la locul de muncă.

Acest curs este acreditat de două organisme profesionale: Instituția de Securitate și Sănătate în Muncă (IOSH) și Societatea Britanică de Igienă Ocupațională (BOHS).

Ce trebuie să știți despre acest curs

• Studiați prin învățământ la distanță cu un tutore personal desemnat. Vă vom oferi ghiduri de studiu și aveți acces complet de la distanță la toate resursele bibliotecii.
  • Vă vom invita, de asemenea, la centrele noastre de învățare la începutul trimestrelor de toamnă și de primăvară, astfel încât să puteți întâlni alți studenți și să vorbiți cu tutorii.
  • Cursul vă va dezvolta abilitățile de cercetare și de analiză și vă va oferi o înțelegere amplă și aprofundată a teoriei și practicii în domeniul sănătății, securității și mediului ocupațional.
  • Se adresează persoanelor care lucrează în toate sectoarele și se va potrivi oricui dorește să devină manager de sănătate și siguranță sau oricărei persoane cu rol de conducere care dorește să-și dezvolte cunoștințele în acest domeniu.
  • Acest curs este acreditat de două organisme profesionale: Institution of Occupational Safety and Health (IOSH), precum și de British Occupational Hygiene Society (BOHS).

Fiecare curs are două evaluări sumative formale care contează pentru nota finală, aproximativ la 6 și 12 săptămâni după începerea semestrului.

Universitatea din Greenwich acceptă o gamă largă de calificări internaționale pentru admiterea la cursurile noastre.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Safety, Health and Environment, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de licență (cu onoruri) la 2:2, sau mai mare, în afaceri, sănătate, resurse umane, știință sau inginerie.

Pot fi luați în considerare candidații fără diplomă care au calificări relevante în domeniul sănătății și securității de nivel 6, calificări profesionale cu experiență relevantă sau alte calificări echivalente cu cele de mai sus.

Candidații trebuie să lucreze sau să dorească să lucreze în domeniul general al sănătății și securității la locul de muncă.

.

Puteți citi, de asemenea, politica noastră de admitere

Taxe de școlarizare Siguranță, sănătate și mediu MSc

Anglia £1850
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £1850
Scoția £1850
Țara Galilor £1850

.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Greenwich în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 26 clasamente universitare pentru University of Greenwich

Despre University of Greenwich

Universitatea din Greenwich funcționează cu finanțare guvernamentală și are sediul în Londra și Kent, Anglia. Campusul principal al universității, Old Royal Naval College, precum și campusul Avery Hill sunt situate în Royal Borough of Greenwich, în Greater London. Campusul său satelit din Medway, Kent, face parte dintr-o colaborare cu Universitatea din Kent.

Lista cu 214 cursuri de licență și masterat de la University of Greenwich - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Greenwich

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • Chemical Engineering | University of Greenwich, London & Kent
  • I made it! | University of Greenwich, London & Kent
  • 60 seconds with a Primary Education student at the University of Greenwich | London & Kent
  • Top reasons to study at the University of Greenwich, London and Kent | Student Review
  • Reasons to Study at the University of Greenwich | University of Greenwich, London and Kent

Sănătate și asistență socială MSc