University of Greenwich
Sănătate publică (extins) BSc (Hons)
University of Greenwich - University of Greenwich

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 20 absolvenți de Public Health (Extended) BSc (Hons) și pentru alte cursuri de Sănătate publică și de mediu de la University of Greenwich pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Sănătate publică și de mediu.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de sănătate aliată

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Sănătate publică și de mediu la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £25000 - £28000 £13500 - £32000 £15500 - £35000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de sănătate aliată din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24633 - £35959 £19077 - £30317 £22042 - £34333

**Studiați sănătatea publică pe această diplomă extinsă pentru experiență la locul de muncă și plasamente de lucru cu potențiali angajatori datorită legăturilor noastre puternice cu furnizorii de asistență medicală și socială.

Această diplomă de sănătate publică începe cu un an de bază pentru a vă pregăti pentru studii la nivel de diplomă. Apoi, veți studia aceleași module ca și cursul nostru de trei ani.

Cursul oferă cunoștințele și experiența vitale care pot fi aplicate în orice domeniu al practicii în domeniul sănătății publice, de la abilitarea comunității la analiza statistică și epidemiologie și la elaborarea de politici. Accentul nostru puternic pe dezvoltarea cunoștințelor și a competențelor orientate spre angajare înseamnă că absolvenții sunt pregătiți să înceapă să lucreze ca practicieni în domeniul sănătății publice.

Sub îndrumarea tutorilor noștri activi în domeniul cercetării, veți explora strategiile de îmbunătățire a sănătății în Marea Britanie, de la schimbări sociale și inegalități la proiectarea și implementarea campaniilor naționale. O misiune structurată de experiență de lucru în ultimul an vă va oferi ocazia de a utiliza cunoștințele și abilitățile pe care le-ați dezvoltat la locul de muncă și de a stabili contacte profesionale valoroase.

Ce trebuie să știți despre acest curs

• Pentru subiectele aliate la medicină, suntem pe locul trei în Londra pentru satisfacția studenților cu privire la resursele de învățare (2019 National Student Survey).
  • Cursul de patru ani este identic cu cel de trei ani, dar cu bonusul unui an de fundație la început. Acest curs are criterii de intrare mai mici decât cursul de trei ani.
  • Dacă aveți abilitățile, dar nu și calificările, aceasta este calea dvs. către o diplomă în domeniul sănătății publice.
  • Cursul este predat la campusul emblematic al universității din Greenwich.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Public Health (Extended) BSc (Hons) la University of Greenwich

60% Profesioniști din domeniul mass-media
15% Ocupații administrative
5% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
5% Servicii personale de îngrijire
5% Profesioniști în domeniul științelor naturale și sociale
0% Profesioniști în domeniul învățământului

Notarea și timpul de studiu

Studenții sunt evaluați printr-o combinație de metode de evaluare, în funcție de modulele alese. Puteți vizualiza modul în care este evaluat fiecare modul în cadrul secțiunii noastre "Ce veți studia". Fiecare curs are evaluări formale care contează pentru nota dumneavoastră. Unele cursuri pot include, de asemenea, lucrări de "practică", care vă ajută să monitorizați progresul și care nu contează pentru nota finală.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Cerințe de calificare

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Public Health (Extended), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Sănătate publică (extins) BSc (Hons)

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Greenwich în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru University of Greenwich

Despre University of Greenwich

Universitatea din Greenwich funcționează cu finanțare guvernamentală și are sediul în Londra și Kent, Anglia. Campusul principal al universității, Old Royal Naval College, precum și campusul Avery Hill sunt situate în Royal Borough of Greenwich, în Greater London. Campusul său satelit din Medway, Kent, face parte dintr-o colaborare cu Universitatea din Kent.

Lista cu 214 cursuri de licență și masterat de la University of Greenwich - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Greenwich

• Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • I made it! | University of Greenwich, London & Kent