University of Greenwich
Inginerie civilă cu practică industrială MSc
University of Greenwich - University of Greenwich

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Acest MSc în Inginerie Civilă cu Practică Industrială este ideal pentru absolvenții care doresc să-și avanseze perspectivele de carieră în inginerie și în industria construcțiilor.

Acest program de masterat în inginerie civilă de doi ani combină nivelul tehnic și competențele unui masterat acreditat, cu o îmbunătățire suplimentară a competențelor de angajare și cu oportunitatea de a obține un an întreg de învățare la locul de muncă și experiență industrială. Cursul academic se adresează absolvenților din domeniul ingineriei și tehnologiei care doresc să-și completeze calificările și să treacă la următoarele etape pentru a deveni inginer autorizat.

Vă veți dezvolta în continuare cunoștințele de specialitate prin interacțiunea cu experții noștri în materie de cercetare activă, veți descoperi mai multe despre problemele de proiectare și de management care apar în domeniul ingineriei civile și al construcțiilor și veți obține propria perspectivă critică prin intermediul proiectului de cercetare independent, astfel încât să puteți satisface nevoile și provocările viitoare ale industriei.

În plus, partea de practică industrială a programului oferă un sprijin practic pentru dezvoltarea carierei: Aveți posibilitatea de a interacționa cu consilieri de dezvoltare profesională, mentori de la egal la egal și angajatori în cadrul sesiunilor de formare și al evenimentelor de networking, ceea ce vă permite să vă dezvoltați în continuare competențele profesionale, astfel încât să urmăriți oportunitatea unui stagiu de practică de un an la un angajator conex din domeniu.

Această diplomă este acreditată de către Joint Board of Moderators (JBM), care cuprinde Instituția Inginerilor Civili, Instituția Inginerilor Structurali, Institutul Inginerilor de Autostrăzi, Instituția Chartered de Autostrăzi și Transporturi și Instituția Permanent Way în numele Consiliului de Inginerie, ca îndeplinind cerințele academice pentru învățarea suplimentară pentru înregistrarea ca inginer Chartered (CEng). Pentru a deține calificări acreditate pentru înregistrarea CEng, candidații trebuie să dețină, de asemenea, o diplomă de licență (Hons) care a fost acreditată ca îndeplinind parțial cerințele academice pentru înregistrarea ca Chartered Engineer (CEng).

Ce trebuie să știți despre acest curs

• Lucrați în situații din viața reală și evaluați utilitatea cadrelor teoretice și a cercetării
  • Învățare experiențială și evaluare critică a celor mai bune practici din industrie în raport cu teoriile disciplinei
  • Acest curs popular la Campusul nostru Medway din Kent are o disponibilitate limitată și numărul va fi limitat. Aplicați din timp pentru a vă asigura un loc.
  • Sunteți responsabil pentru a vă asigura plasamentul (cu ajutorul nostru). Dar dacă acest lucru nu este finalizat, puteți absolvi în continuare cu un premiu fără practică industrială.

**Elevii vor fi evaluați printr-o varietate de metode, cum ar fi:** **Prezentări în clasă, discuții și studii de caz**. **Revizii critice, care analizează noi domenii de cercetare**. **Examinări**

Universitatea din Greenwich acceptă o gamă largă de calificări internaționale pentru admiterea la cursurile noastre.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Civil Engineering with Industrial Practice, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de licență (cu onoruri) la 2:2, sau mai mare, în inginerie civilă.

Solicitanții fără diplomă care au experiență profesională și vocațională (de exemplu, statutul de inginer încorporat sau de inginer autorizat) pot fi luați în considerare dacă demonstrează potențialul de a reuși în cadrul cursului.

Se pot lua în considerare și candidați din alte medii.

Candidații sunt încurajați să dobândească experiență în industrie.

.

Puteți citi, de asemenea, politica noastră de admitere

Taxe de școlarizare Inginerie civilă cu practică industrială MSc

EU £21000
Anglia £16550
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £16550
Scoția £16550
Țara Galilor £16550
Internațional £21000

.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Greenwich în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Greenwich în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Inginerie

Inginerie civilă

[Publicat 08 iunie, 2023]
    Inginerie

[Publicat 22 iulie, 2023]

Vezi toate cele 26 clasamente universitare pentru University of Greenwich

Despre University of Greenwich

Universitatea din Greenwich funcționează cu finanțare guvernamentală și are sediul în Londra și Kent, Anglia. Campusul principal al universității, Old Royal Naval College, precum și campusul Avery Hill sunt situate în Royal Borough of Greenwich, în Greater London. Campusul său satelit din Medway, Kent, face parte dintr-o colaborare cu Universitatea din Kent.

Lista cu 214 cursuri de licență și masterat de la University of Greenwich - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Greenwich

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • Chemical Engineering | University of Greenwich, London & Kent
  • I made it! | University of Greenwich, London & Kent
  • 60 seconds with a Primary Education student at the University of Greenwich | London & Kent
  • Top reasons to study at the University of Greenwich, London and Kent | Student Review
  • Reasons to Study at the University of Greenwich | University of Greenwich, London and Kent

University of Greenwich (Medway Campus)