University of Greenwich
Practică de arhitectură (scutire ARB/RIBA partea 3) PgDip
University of Greenwich - University of Greenwich

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Diploma noastră postuniversitară cu jumătate de normă (PGDip) în Practică de arhitectură vă va aduce în etapa finală a formării dumneavoastră, pregătindu-vă pentru realitățile practicii de arhitectură.

Cursul de practică arhitecturală se bazează pe descrierea, explicarea și analiza practicii profesionale actuale, determinându-vă să vă examinați și să dezbateți propriile metode de lucru. Veți acoperi domenii precum arhitectul și societatea, managementul arhitecturii și o lucrare Janus în care vă veți revizui experiența și vă veți lua în considerare dezvoltarea viitoare. Solicitanții sunt de obicei angajați în practica arhitecturală cu normă întreagă în Marea Britanie.

Acest curs cu jumătate de normă este predat într-o seară pe săptămână în noua noastră clădire ultramodernă Stockwell Street Building, care a fost proiectată de renumitul arhitect Heneghan Peng. Finalizarea cu succes a cursului vă va oferi scutirea de la examenele ARB/RIBA Part 3, eligibilitatea de a vă înscrie în registrul ARB și posibilitatea de a vă înscrie în registrul arhitecților din Marea Britanie. Acestea vă permit să continuați în practica profesională.

Ce trebuie să știți despre acest curs

• Acest curs este conceput pentru a crea profesioniști care au cunoștințele, motivația și determinarea de a reuși în lumea arhitecturii contemporane.
  • Puteți începe cursul în ianuarie sau septembrie. Examenele finale viva voce (interviuri profesionale) au loc, de asemenea, de două ori pe an.
  • Acest curs cu jumătate de normă poate fi finalizat în 1 an sau, pentru a răspunde circumstanțelor dumneavoastră, poate oferi opțiuni de studiu flexibile de până la 5 ani
  • Încurajăm auto-reflecția, profesionalismul, unitatea și determinarea pentru a vă ajuta să reușiți în lumea contemporană a arhitecturii.

Evaluarea se face prin eseuri pe parcursul cursului, mai degrabă decât prin examene scrise. Cursul se încheie cu prezentarea studiului de caz și a materialelor justificative către examinatori profesioniști externi înainte de interviul profesional și de examenul viva voce.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Architectural Practice (ARB/RIBA Part 3 Exemption), PgDip, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Calificări recunoscute de Architects Registration Board (ARB) la nivelurile Part 1 și Part 2.

Solicitanții trebuie să completeze un scurt chestionar despre locul de muncă și dezvoltarea profesională.

Candidații potriviți vor trebui să participe la un interviu.

Taxe de școlarizare Practică de arhitectură (scutire ARB/RIBA partea 3) PgDip

Anglia £3500
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £3500
Scoția £3500
Țara Galilor £3500
EU £5500
Internațional £5500

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Greenwich în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Greenwich în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Arhitectură, construcții și urbanism

Arhitectură

[Publicat 08 iunie, 2023]
    Arhitectură

[Publicat 09 septembrie, 2023]

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru University of Greenwich

Despre University of Greenwich

Universitatea din Greenwich funcționează cu finanțare guvernamentală și are sediul în Londra și Kent, Anglia. Campusul principal al universității, Old Royal Naval College, precum și campusul Avery Hill sunt situate în Royal Borough of Greenwich, în Greater London. Campusul său satelit din Medway, Kent, face parte dintr-o colaborare cu Universitatea din Kent.

Lista cu 214 cursuri de licență și masterat de la University of Greenwich - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Greenwich

• Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • I made it! | University of Greenwich, London & Kent