University of Essex
Drept cu istorie LLB (Hons)
University of Essex - University of Essex

Predăm dreptul care contează. Suntem "mai liberi, mai îndrăzneți și mai experimentali" decât o facultate de drept tradițională, astfel încât educația dvs. juridică este relevantă și răspunde nevoilor unei societăți în schimbare. Abordarea noastră are o perspectivă globală, se bazează pe justiție și este angajată în probleme din lumea reală.

LLB Law with History vă va oferi o pregătire aprofundată în disciplinele complementare ale dreptului și istoriei, prin dezvoltarea abilităților critice, reflexive, creative și analitice. Pe lângă faptul că puneți accentul pe aspectele comune ambelor subiecte, veți explora diferențele dintre ele, precum și abordările adoptate în cadrul dreptului și al gândirii istorice. De asemenea, veți dezvolta o conștientizare critică a naturii dreptului în contextele sale istorice.

Veți aborda subiecte cheie atât din Drept, cât și din Istorie, cu posibilitatea de a alege dintr-o gamă largă de module opționale:

• Revoluția americană
  • Rolul femeilor în Anglia modernă timpurie
  • Dreptul de autor și dreptul mărcilor comerciale
  • Dreptul internațional al mediului
  • Utilizarea probelor
  • Drepturile omului

Facultatea de Drept este specializată în drept comercial, drept public și dreptul drepturilor omului. Suntem pe locul 51 în clasamentul Times Higher Education World University Rankings 2021, care este al 13-lea în Marea Britanie, și suntem în top 20 în Marea Britanie pentru excelența în cercetare (REF 2014, universitățile principale, THE 2014). departamentul de istorie a dezvoltat un profil puternic de cercetare și predare, majoritatea cercetărilor noastre fiind clasificate ca fiind "de vârf la nivel mondial" sau "excelente la nivel internațional" (REF 2014). Avem, de asemenea, legături puternice cu Essex Record Office, care este unul dintre cele mai bune birouri de arhivă ale comitatului din Marea Britanie. Și studenții noștri ne iubesc - 92% dintre studenții noștri de la Istorie și-au exprimat satisfacția generală față de cursul lor (NSS 2020).

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Law with History, LLB (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Drept cu istorie LLB (Hons)

EU £20500 an 1
Internațional £20500 an 1

Taxele afișate sunt pentru intrarea în 2024-25. Taxele pot crește pentru fiecare admitere academică și pentru fiecare an academic de studiu.

Clasamentul University of Essex în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru University of Essex

Despre University of Essex

Universitatea din Essex este o universitate publică, de cercetare, unde curiozitatea prevalează și gândirea în afara cutiei nu este doar încurajată, ci și așteptată. Cu sediul în comitatul cu același nume, Essex, campusul principal este situat în Wivenhoe Park, lângă Colchester. Acesta găzduiește cele trei facultăți ale universității, Științe umaniste, Știință și sănătate și Științe sociale, precum și o comunitate foarte mare de iepuri locali, precum și altă mică faună tipică pentru mediul rural englezesc.

Lista cu 921 cursuri de licență și masterat de la University of Essex - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Essex

• Life at The Towers - University of Essex Accommodation Colchester Campus
  • MA Jungian and Post-Jungian Studies at the University of Essex
  • Interview with Shaun Barbour, Top Undergraduate Law Graduate 2019 | University of Essex Online
  • Let’s Speak to our Modern Languages Graduates at the University of Essex
  • Why Study at Essex Business School in Southend?

Colchester Campus

Drept și practică LLB (Hons)
(University of Huddersfield)
- - - £16500 - Huddersfield În campus cu normă întreagă