University of East London
Farmacologie (cu un an de fundație) BSc (Hons)
University of East London - University of East London

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £19944 £17765 £21610
Interval de 25-75 procente £15926 - £24815 £12805 - £22829 £15583 - £26794

Pasiunea noastră pentru farmacologie se întinde pe o jumătate de secol de studiere a medicamentelor și a modului în care aplicarea lor afectează prevenirea și tratamentul bolilor. Acesta este motivul pentru care privim spre viitor, punând accentul pe strategiile terapeutice emergente și pe oportunitățile de cercetare în cadrul noului nostru curs modernizat.

Calitatea lectorilor noștri a fost recunoscută de Societatea Britanică de Farmacologie (BPS) cu Premiul Rang 2014 pentru excelență în predarea farmacologică. Aceștia vă vor oferi o introducere completă în fiecare domeniu al farmacologiei prin abordarea noastră diversă și flexibilă.

Dacă nu aveți calificările standard sau dacă veniți după o pauză prelungită în educație, anul nostru de fundație este blocul de construcție perfect pentru a vă trece la nivelul următor - chiar dacă nu sunteți sigur că aceasta este diploma potrivită pentru dumneavoastră.

Vă vom evalua cu un amestec de lucrări de curs și examene. Lucrările de curs includ eseuri, rapoarte de cercetare, prezentări de grup și de seminar și un proiect de final de an. Cea mai mare parte a evaluării în primul an se face prin lucrări de curs și vă vom oferi cât mai mult feedback posibil. **Anul 1 - 58% Portofoliu/Curs, 42% Laborator/Practică/TIC**. Anul 2 - 35% Portofoliu/lucrare de curs 32% Examen scris/evaluare cronometrată, 25% Laborator/Practică/TIC, 8% Proiect de grup/Prezentare Anul 3 - 57% portofoliu/lucrări de curs, 28% examen scris/evaluare temporizată, 10% studiu de caz/PBL, 5% proiect de grup/prezentare Veți primi întotdeauna un feedback detaliat care să vă sublinieze punctele forte și modul în care vă puteți îmbunătăți. Ne propunem să oferim feedback la evaluări în termen de 14 zile lucrătoare, deși veți primi feedback imediat după multe dintre evaluările noastre față în față.

Tariful UCAS al studenților acceptați la Artele spectacolului

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Pharmacology (with Foundation Year), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Farmacologie (cu un an de fundație) BSc (Hons)

Costul mediu de trai al studenților în Londra

• Foundation

Clasamentul University of East London în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru University of East London

Despre University of East London

Universitatea din Estul Londrei, adesea abreviată UEL, își declară obiectivul de a deveni principala universitate din Regatul Unit axată pe carieră. UEL își desfășoară activitatea în trei campusuri diferite: Stratford Campus, Docklands Campus și University Square Stratford. Docklands Campus este cel mai mare dintre cele trei campusuri și se află la doar 15-20 de minute de mers pe jos de centrul Londrei și la 10-15 minute de Canary Wharf cu trenul.

Lista cu 228 cursuri de licență și masterat de la University of East London - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of East London

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • International Student Experience at UEL
  • What's it like being an International Student at University of East London?
  • #ChooseUEL - Suleman
  • Amelia - #ChooseUEL
  • Jessica - #ChooseUEL

Stratford Campus