University of East Anglia
Principii de anestezie regională MSc
University of East Anglia - University of East Anglia

Prezentare generală

În calitate de student la acest curs, veți participa la discuții complet online, mediate de un tutore, axate pe cazuri realiste, în cadrul VLE-ului nostru. Acest curs inovator se bazează pe șase module avansate, care acoperă toate domeniile de anestezie regională și o serie de abilități transferabile relevante. Cursul este conceput pentru a vă completa practica clinică de zi cu zi, astfel încât fiecare sesiune este livrată în mod asincron, ceea ce înseamnă că nu va trebui să vă conectați la ore fixe. Pentru fiecare modul, va trebui să contribuiți în mod activ la forumul online, care se va concentra pe discuții clinice de cazuri. Fiecare modul cuprinde mai multe subiecte care acoperă baza de cunoștințe din acel domeniu de specialitate, fiecare dintre ele aducând cu sine o nouă expertiză și perspective, care se vor dovedi direct aplicabile în propria dumneavoastră practică clinică. Ca atare, fiecare discuție de pe forum va avea o viață proprie, alimentată de lecturile comune, de experiența personală și de îndrumarea tutorelui.

Despre acest curs

Acest curs modular a fost conceput special pentru anesteziștii care avansează în domeniul anesteziei regionale. Cursul combină modulele clinice aprofundate cu cele de conducere și cercetare pentru a oferi o calificare relevantă în domeniul AR. Cursul oferă acreditări excelente pentru stagiari și consultanți în această specializare anestezică din ce în ce mai importantă.

Formatul interactiv imersiv acoperă toate aspectele RA, consolidând cunoștințele clinice, gândirea critică și abilitățile de luare a deciziilor. Cursul este livrat în întregime din cadrul unei comunități de învățare online înfloritoare de colegi clinicieni și e-tutori seniori.

Masteratul oferă atât stagiarilor, cât și consultanților de oriunde în lume posibilitatea de a studia pentru un certificat PG, o diplomă PG sau un masterat în AR printr-un program educațional riguros condus de experți în domeniu.

Cursul folosește o abordare educațională premiată cu aur, care stă la baza unei serii de cursuri de specialitate medicale și chirurgicale oferite de UEA. Programul nostru, prietenos la nivel internațional, este conceput pentru a vă îmbunătăți gândirea critică la nivel de consultant prin implicarea în cazuri clinice realiste și evaluarea continuă. Modulele vor oferi CPD sau, la finalizarea cu succes, vor acumula credite universitare care pot fi acumulate în vederea obținerii unui MSc, PGDip sau PG Cert.

Disclaimer

.

Vă rugăm să consultați site-ul nostru www.uea.ac.uk pentru informații suplimentare..

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 7

minimum 70 în toate componentele

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Principles of Regional Anaesthesia, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

MBBS sau FRCA și să profeseze ca anestezist.

Taxe de școlarizare Principii de anestezie regională MSc

Channel Islands £7500
Internațional £7500
Anglia £7500
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £7500
Scoția £7500
Țara Galilor £7500

1000 de lire sterline pentru fiecare modul de 20 de credite. 1500 £ pentru modulul de disertație de 60 de credite. Taxele de școlarizare sunt revizuite anual și pot crește. Unele taxe sunt reglementate de guvernul britanic și vor fi modificate în funcție de sfaturile primite de la acesta. Pentru mai multe informații despre costurile suplimentare pentru cursul dumneavoastră și informații despre statutul taxelor, vă rugăm să consultați site-ul nostru web.

Clasamentul University of East Anglia în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 29 clasamente universitare pentru University of East Anglia

Despre University of East Anglia

University of East Anglia (UEA) este o universitate de cercetare finanțată de guvern, situată în Norwich, Anglia. Universitatea își desfășoară activitatea într-un singur campus care include Norwich Research Park și clădirea Bob Champion Research and Education Building, precum și o bibliotecă deschisă 24 de ore din 24, o sală de concerte și de spectacole și spațiile de cazare din campus.

Lista cu 330 cursuri de licență și masterat de la University of East Anglia - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of East Anglia

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Student Life in Norwich | University of East Anglia (UEA)
  • Alumni Stories: Language and Communication Studies MAs | UEA
  • 9 Reasons to Come to a UEA Open Day | University of East Anglia (UEA)
  • What's a Lecture Like? | University of East Anglia (UEA)
  • Life as a UEA student in the School of Psychology | University of East Anglia (UEA)
  • Preparing for University – Independent Learning advice from UEA Students

Principii de anestezie regională MSc