University of Chester
Inginerie electronică și electrică MSc
University of Chester - University of Chester

Această diplomă va pregăti studenții pentru a avea competențe atât în domeniul hardware/software, cât și pentru a fi capabili să abordeze ingineria dispozitivelor inteligente, a Internetului obiectelor și a sistemelor electronice de putere.

Prezentare generală a cursului

Ritmul rapid al schimbărilor tehnologice necesită o vastă pregătire educațională, pentru a putea proiecta și întreține aceste dispozitive inteligente și sisteme IoT. Această diplomă combină elementele de bază ale ingineriei electronice, unde locuiește hardware-ul, cu securitatea cibernetică și robotica, permițând studentului să reunească aspectele hardware și software necesare pentru a înțelege tehnologia modernă.

De ce să studiezi acest curs cu noi?

Dispozitivele inteligente au o influență considerabilă asupra modului în care ne trăim viețile, de la telefonul mobil omniprezent până la vehiculele fără șofer. Sistemele inteligente sunt facilitate de paradigma Internet of Things (IoT), un ingredient-cheie al acestui masterat, cu senzori multipli care furnizează date prin intermediul rețelelor, pentru a fi procesate în cloud.

Absolvenții de Inginerie Electronică și Electrică sunt la mare căutare, iar noi ne angajăm să vă ajutăm să faceți față provocării de a obține abilități orientate spre locul de muncă prin predarea simultană a teoriei de bază și a aplicațiilor practice de inginerie.

Legăturile noastre puternice la nivel local cu industria vă vor oferi oportunități substanțiale pentru experiența practică de lucru.

Avem laboratoare moderne pentru inginerie de control, electronică de putere, sisteme integrate, securitate cibernetică și robotică, unde studenții sunt expuși la software și hardware relevante din punct de vedere industrial, ceea ce îi pregătește pentru angajare.

Învățare

În cadrul acestui masterat de un an, veți învăța teoria avansată și competențele practice în domeniul tehnicilor de securitate cibernetică, robotică, sisteme integrate, Internetul lucrurilor, electronică de putere și sisteme de control. Vi se vor preda metode de cercetare, echipându-vă cu tehnici de abordare a cercetării.

Veți fi îndrumat de un supervizor universitar cu experiență, cu cunoștințe de specialitate într-un domeniu pe care îl considerați atractiv, pentru proiectul dumneavoastră individual de masterat. Proiectele orientate spre industrie vor fi, de asemenea, posibile cu contribuția unui supervizor industrial, precum și a supervizorului academic.

Metode de predare

Veți învăța printr-o combinație de prelegeri, seminarii și sesiuni de laborator hardware/software în instalațiile special construite la Exton Park. Departamentul dispune de laboratoare hardware de ultimă generație pentru sisteme de control, sisteme încorporate, Internet of Things și electronică de putere. De asemenea, sunt disponibile suite de PC-uri care rulează o multitudine de aplicații software de inginerie electrică și electronică pentru simularea dispozitivelor, circuitelor și sistemelor.

Evaluare

Veți fi evaluat prin intermediul temelor de curs și al examenelor scrise/studii de caz. Modulele sunt accesate în mod obișnuit cu o pondere de 50% lucrări de curs și 50% examen pentru Informatică și 25% lucrări de curs și 75% examen/studiu de caz pentru Electronică.

Învățare bazată pe muncă

Pentru proiectul de masterat, studenții vor avea posibilitatea de a realiza proiecte de colaborare cu companiile din domeniul tehnologiei care sunt rezidente în Thornton Science Park.

Veți fi evaluat prin intermediul temelor de curs și al examenelor scrise/studii de caz. Modulele sunt accesate în mod obișnuit cu o pondere de 50% lucrări de curs și 50% examen pentru Informatică, și 25% lucrări de curs și 75% examen/studiu de caz pentru Electronică.

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Electronic and Electrical Engineering, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de onoare BEng în Inginerie electronică și electrică sau Inginerie electronică sau Inginerie electrică sau Inginerie de control sau Inginerie de comunicații sau un domeniu înrudit sunt potrivite pentru această diplomă MSc, cu o clasificare minimă de 2:2.

Clasamentul University of Chester în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 14 clasamente universitare pentru University of Chester

Despre University of Chester

Universitatea din Chester, după cum sugerează și numele, este o universitate situată în Chester. Universitatea este în mod oficial afiliată la credința creștină, dar în declarația de misiune a acesteia se precizează clar că studenții de toate credințele sau fără credință sunt bineveniți la universitatea lor. Chester funcționează dintr-un total de șase campusuri, dintre care cinci se află în Chester, iar celălalt în Warrington, clădirea principală a campusului fiind cunoscută sub numele de Parkgate Road Campus.

Lista cu 330 cursuri de licență și masterat de la University of Chester - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Chester

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Student Life - University of Chester
  • A City for Students: Behind the Photoshoot
  • Business and Management: meet the students
  • Meet Our Students
  • Settling in at the University of Chester
  • Sport: meet the students

Inginerie electronică și informatică cu un an în industrie (anul 3 în afara anului) MEng (Hons)