University of Central Lancashire
Practică clinică, management și educație MSc
University of Central Lancashire - University of Central Lancashire

Prezentare generală a cursului

• Sunteți un practician clinic sau managerial care lucrează în cadrul unei echipe integrate de asistență medicală? Căutați să vă îmbunătățiți cariera sau să vă diversificați rolul actual? Masteratul nostru MSc, PGDip sau PGCert în Practică clinică, Management și Educație vă va oferi seturile de competențe necesare pentru rolurile viitoare în sectorul sănătății și al asistenței sociale.
  • Am lucrat cu o gamă largă de medici și manageri din întreaga economie de sănătate și asistență socială pentru a proiecta un curs flexibil care să răspundă nevoilor dvs. specifice și să răspundă provocărilor cu care se confruntă sectoarele de sănătate și asistență socială.
  • Sprijiniți-vă progresia în carieră și dezvoltați o carieră multiplă care funcționează în tandem cu practica dvs. clinică.
  • Potrivit BMA, un cadru pentru evoluția în carieră are un impact pozitiv asupra recrutării și retenției, în special atunci când există oportunități de a lucra în mod flexibil sau de a urma cariere de portofoliu. Răspunsul BMA la consultare: Facing the facts, shaping the future - a draft health and social care workforce strategy for England to 2027 - a draft health and social care workforce strategy for England to 2027

De ce să studiezi cu noi

• Studiați în bucăți de dimensiuni reduse la campusul Preston al Universității. Studiul flexibil, modular vă permite să progresați în ritmul propriu, până la 4 ani cu jumătate de normă.
  • Alăturați-vă unei comunități academice vibrante formată din clinicieni și manageri din întreaga asistență medicală și socială.
  • Convertiți studiul anterior de dezvoltare profesională continuă (CPD) în credite academice pentru premiul dvs. postuniversitar. Suplimentați aceste credite alegând dintr-o gamă largă de module și construiți un curs care să se potrivească nevoilor dvs. și ale organizației dvs.

Informații suplimentare

DPC certificat sau studiile anterioare pot fi convertite în credite academice.

Școala recunoaște:

1. Realizarea cu succes a unui program de DPC sau a unui curs de scurtă durată relevant al Universității Central Lancashire.

2. Realizarea cu succes a unui program de DPC sau a unui curs de scurtă durată al unui partener recunoscut

3. Demonstrarea atingerii unui nivel relevant de funcționare sau de realizare în cadrul carierei dumneavoastră, care ar putea fi considerat echivalent cu nivelul studiilor postuniversitare propuse.

4. Curs de dezvoltare profesională și personală în practica generală (PED) cu Health Education England North West

Vi se va cere să arătați modul în care învățarea anterioară are legătură cu îmbunătățirea practicii dvs. și veți fi supus unei evaluări formative și sumative de către echipa cursului.

• Se poate lua în considerare orice formare anterioară din ultimii 10 ani, dar trebuie să fie relevantă pentru rolul dvs. actual.
  • Creditul maxim pentru învățarea anterioară este de două treimi din creditul total necesar pentru acordarea premiului (120 de credite).
  • Veți discuta despre învățarea anterioară cu îndrumătorul nostru de carieră și vă veți stabili opțiunile de avansare către premiul postuniversitar relevant.

• Foundation / Pathway Courses
    • Others - Further English courses
    • Graduate Degrees Engineering, some science
    • Graduate Degrees Journalism, Nursing
    • Undergraduate Degrees Engineering, some science
    • Undergraduate Degrees Journalism, Nursing
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Clinical Practice, Management and Education, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Diplomă britanică cu onoruri (2:2 clase sau mai mult) sau echivalent, într-un domeniu relevant; Candidații non-standard sunt bineveniți. Recunoașterea învățării anterioare și a învățării la locul de muncă poate fi disponibilă; Competență suficientă în limba engleză (IELTS nivel 6,5 sau echivalent).

Clasamentul University of Central Lancashire în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 28 clasamente universitare pentru University of Central Lancashire

Despre University of Central Lancashire

University of Central Lancashire (UCLAN) este o universitate finanțată de guvern, situată în mândrul oraș Preston, în Lancashire, Anglia. Campusul principal al universității poate fi găsit chiar în inima orașului, la doar câteva minute distanță de un sortiment de centre comerciale, distracții și viață de noapte pentru cei interesați.

Lista cu 386 cursuri de licență și masterat de la University of Central Lancashire - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Central Lancashire

PgDip
(University of Bristol)