University of Bristol
Managementul afacerilor internaționale și spaniolă BA
University of Bristol - University of Bristol

Trăim și lucrăm într-o lume caracterizată de schimbări tehnologice și societale rapide la scară globală. Pentru a fi eficient în afaceri și management într-un mediu multinațional este necesară o înțelegere a contextelor culturale, lingvistice, economice, politice și sociale în care operează organizațiile, atât în interiorul cât și dincolo de frontierele naționale.

BA International Business Management and Spanish vă va ajuta să vă dezvoltați abilitățile intelectuale, analitice, critice și de angajare de care veți avea nevoie pentru a reuși ca manager sau lider în multe cariere din diferite sectoare. Cunoașterea limbii spaniole vă va permite accesul direct la producția culturală, la dezbaterile politice și la datele economice din țările vorbitoare de limbă spaniolă.

Primul an va introduce concepte și instrumente de bază pentru studiul managementului. În paralel, vă veți dezvolta cunoștințele de limba spaniolă și veți dobândi cunoștințe de bază în ceea ce privește principalele procese și perioade istorice care au modelat lumea hispanică din 1492 până în prezent.

În anii doi și patru, printr-o combinație de unități de bază și opționale, vă veți dezvolta înțelegerea managementului afacerilor internaționale și veți obține o anumită specializare într-un domeniu de interes. În același timp, veți combina studiul limbii spaniole cu unități opționale în istoria, cultura și politica lumii hispanice.

.

În ultimul an, veți întreprinde, de asemenea, un proiect de cercetare individual în cadrul căruia vă puteți combina competențele lingvistice, culturale și de management prin explorarea unui studiu de caz de interes pentru dumneavoastră, care să conducă la elaborarea unui plan de afaceri.

Predarea se face prin cursuri, tutoriale, seminarii, ateliere de lucru și supervizare individuală a proiectelor. Evaluările pot include prezentări, eseuri, comentarii, examene, proiecte de colaborare, dezbateri, podcast-uri, eseuri video și disertații.

Cursul nostru vă va asigura punerea în practică a unei serii de competențe, care vă va face atractivi pentru viitorii angajatori din lumea globalizată și din sectorul ales de dumneavoastră.

Spaniola poate fi studiată de la nivelul de începători și până la nivelul post-A (sau echivalent). Toți studenții la limbi moderne au acces la Centrul nostru multimedia de ultimă generație. De asemenea, puteți avea acces la activități extracurriculare, cum ar fi discuții cu vorbitori invitați, societăți, cafenele lingvistice, ziare studențești și spectacole de talente.

Cerințe de calificare

Pentru intrarea în anul al doilea, un minim de 3 AH la ABB, dintre care cel puțin două trebuie să fie materii de științe sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri). Standard Grades 1, 2 sau 3 sau Int 2, sau National 5 cu gradele A, B sau C în engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie.

35 în total, inclusiv 5 la nivel superior la matematică și fizică

• Graduate Degrees Law, Econ, Medicine, English
    • Undergraduate Degrees Law, Econ, Medicine, English

Universitatea din Bristol primește cu plăcere solicitări din partea studenților internaționali și acceptă o gamă largă de calificări pentru studii universitare de licență. Dacă ați studiat la o școală, colegiu sau universitate din afara Regatului Unit, vă rugăm să selectați pagina relevantă pentru mai multe informații despre echivalențele calificărilor, burse și detalii despre reprezentanții noștri în domeniul educației din țara/regiunea dumneavoastră: bristol.ac.uk/international/countries/
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la International Business Management and Spanish, BA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Managementul afacerilor internaționale și spaniolă BA

Clasamentul University of Bristol în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 35 clasamente universitare pentru University of Bristol

Despre University of Bristol

Universitatea din Bristol este o universitate de cercetare tradițională din cărămidă roșie, situată în Bristol, Anglia. Această universitate nu are un campus pe care să îl desemneze drept campus principal, dar are în schimb un grup de clădiri în centrul orașului, care este denumit "University precinct". Cu șase facultăți diferite și 29 de școli distincte, la Bristol există cu siguranță ceva de interes pentru aproape orice student.

Lista cu 408 cursuri de licență și masterat de la University of Bristol - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Bristol

• Bristol student life
  • Studying Economics at the University of Bristol: Nisha’s Story