University of Bristol
University of Bristol - University of Bristol

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 70 absolvenți de Electrical and Electronic Engineering BEng (Hons) și pentru alte cursuri de Inginerie electrică și electronică de la University of Bristol pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Inginerie electrică și electronică.

Salariul absolvenților de Inginerie electrică și electronică

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Inginerie electrică și electronică la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £28500 - £38000 £32500 - £39500 £37000 - £54500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Inginerie electrică și electronică din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £26991 - £36256 £23194 - £39893 £26878 - £46535

Una dintre cele mai vaste discipline inginerești, ingineria electrică și electronică utilizează tehnologia de ultimă oră pentru a aborda unele dintre preocupările majore ale lumii moderne. Există o cerere tot mai mare de absolvenți calificați pentru a lucra în industrii precum electronica de consum, energia alternativă și transporturile, ingineria medicală și comunicațiile.

Anii unu și doi oferă o bază solidă în matematică, informatică, electronică analogică și digitală, comunicații, electromagnetică, electronică de putere și control. În al treilea an, veți realiza un proiect de cercetare individual și veți alege dintr-o gamă de unități opționale, ceea ce înseamnă că vă puteți concentra pe orice, de la sisteme de energie electrică la comunicații electronice.

Cursul BEng oferă o acreditare parțială pentru calificarea de inginer autorizat. Primii doi ani sunt comuni cu MEng Electrical and Electronic Engineering, iar transferul la MEng este posibil până la sfârșitul celui de-al doilea an, sub rezerva unor performanțe satisfăcătoare.

Prin colaborarea noastră strânsă cu industria, veți beneficia de perspective excelente de angajare. Printre angajatorii care au absolvit recent se numără Intel, BBC, Dyson, Jaguar Land Rover, Siemens, Hewlett-Packard, EDF Energy și mulți alții.

Acreditat de către Institution of Engineering and Technology (IET) în numele Engineering Council în vederea îndeplinirii cerințelor de perfecționare pentru înregistrarea ca inginer autorizat. Candidații trebuie să dețină o primă diplomă de licență BEng/BSc (Hons) acreditată CEng pentru a îndeplini toate cerințele de înregistrare CEng.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Electrical and Electronic Engineering BEng (Hons) la University of Bristol

35% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
35% Profesioniști asociați în domeniul asistenței sociale și al locuințelor
5% Profesioniști în domeniul juridic
5% Ocupații administrative
5% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• Graduate Degrees Law, Econ, Medicine, English
    • Undergraduate Degrees Law, Econ, Medicine, English

Universitatea din Bristol primește cu plăcere solicitări din partea studenților internaționali și acceptă o gamă largă de calificări pentru studiile de licență. Dacă ați studiat la o școală, colegiu sau universitate din afara Regatului Unit, vă rugăm să selectați pagina relevantă pentru mai multe informații despre echivalențele calificărilor, burse și detalii despre reprezentanții noștri în domeniul educației din țara/regiunea dumneavoastră: bristol.ac.uk/international/countries/
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Electrical and Electronic Engineering, BEng (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Inginerie electrică și electronică BEng (Hons)

Clasamentul University of Bristol în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Bristol în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Inginerie

Inginerie

[Publicat 22 iulie, 2023]

Vezi toate cele 35 clasamente universitare pentru University of Bristol

Despre University of Bristol

Universitatea din Bristol este o universitate de cercetare tradițională din cărămidă roșie, situată în Bristol, Anglia. Această universitate nu are un campus pe care să îl desemneze drept campus principal, dar are în schimb un grup de clădiri în centrul orașului, care este denumit "University precinct". Cu șase facultăți diferite și 29 de școli distincte, la Bristol există cu siguranță ceva de interes pentru aproape orice student.

Lista cu 408 cursuri de licență și masterat de la University of Bristol - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Bristol

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Bristol student life
  • Studying Economics at the University of Bristol: Nisha’s Story
  • Graduating with a Bristol maths degree
  • Study Chemistry at the University of Bristol
  • Why I chose Bristol
  • From undergraduate to postgraduate at the University of Bristol

Ingineria energiei electrice BEng (Hons)