University of Brighton
Consiliere umanistă și psihoterapie PgDip
University of Brighton - University of Brighton

Dezvoltată ca reacție la dominația behaviorismului și a psihanalizei, paradigma umanistă pune accentul pe capacitatea umană de autodeterminare.

Aceasta susține că avem libertatea de a ne modela și de a da sens propriei noastre vieți și îi ajută pe clienți să își recâștige independența.

Paradigma umanistă se bazează pe concepte și idei din fenomenologie și existențialism și este o filosofie a minții.

Diploma postuniversitară vă ajută să vă fundamentați înțelegerea consilierii umaniste în literatura de specialitate, în practica clinică și în dezvoltarea conștiinței de sine.

Este acreditat de Asociația Britanică pentru Consiliere și Psihoterapie (BACP) și, prin urmare, este recunoscut ca pregătind studenții pentru a lucra ca consilieri profesioniști. Universitatea este membru organizațional al BACP, precum și al Asociației Universităților de Psihoterapie și Consiliere (UCPA).

• Master Degrees and TEFL
    • (minimums: Writing, minimum 7.0)
    • (minimums: Writing, minimum 6.0)
    • (minimums: Writing, minimum 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Humanistic Counselling and Psychotherapy, PgDip, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Ar trebui să dețineți o diplomă sau o calificare profesională, de exemplu asistență medicală sau învățământ.

Trebuie fie să fi absolvit cu succes cursul nostru scurt, Dezvoltarea unei relații terapeutice și a abilităților de consiliere, fie un curs acreditat, evaluat extern, de abilități de consiliere care:

• este cel puțin nivelul 2 al Certificatului de competențe de consiliere, care implică, în mod normal, cel puțin 30 de ore de curs față în față la nivelul 2 sau 3 (nu se acceptă cursuri online). Vă rugăm să rețineți că nu sunt acceptate cursurile L2 Award, Helping Skills și Introductory.
  • include atât teorie, cât și practică
  • a fost obținut în ultimii șase ani.

Trebuie să aveți experiență de lucru cu oamenii în calitate de ajutor și să aveți acces la clienți pe tot parcursul cursului. În mod ideal, veți fi dobândit o anumită experiență de consiliere prin angajare cu normă întreagă sau cu jumătate de normă, sau prin muncă voluntară sau pastorală.

Terapia față în față trebuie să se desfășoare pe toată durata diplomei cu un terapeut înregistrat la UKCP care îndeplinește criteriile cursului.

IELTS 65 la general, cu un minim de 5,5 la fiecare element.

Clasamentul University of Brighton în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 22 clasamente universitare pentru University of Brighton

Despre University of Brighton

Universitatea din Brighton este o universitate finanțată din fonduri publice și are trei campusuri situate în Brighton, cunoscute sub numele de Falmer, City și Moulsecoomb, și un altul în Eastbourne, care se află chiar în afara vibrantului parc național South Downs.

Lista cu 236 cursuri de licență și masterat de la University of Brighton - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Brighton

• A day in the life of a University of Brighton student
  • Why study in the UK? International student life in Brighton