University of Bradford
Știința și tehnologia Big Data MSc
University of Bradford - University of Bradford

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 40 absolvenți la Big Data Science and Technology MSc la University of Bradford pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Finanțe, Bănci, Finanțe corporative, Fintech.

Salariul absolvenților de Contabilitate

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Finanțe, Bănci, Finanțe corporative, Fintech la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £23000 £19500 £23000
Interval de 25-75 procente £20500 - £26000 £16000 - £23000 £18000 - £29000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Contabilitate din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £21389 - £28940 £19296 - £31978 £22604 - £41672

Dezvoltați-vă abilitățile necesare pentru o carieră în acest domeniu în plină emergență al științei datelor.

Acest program vă va aprofunda înțelegerea dezvoltării avansate de software, a sistemelor de analiză a datelor mari, a analizei statistice a datelor, a mineritului de date, a confidențialității și securității datelor, a vizualizării și explorării datelor.

Este un program interdisciplinar, conceput pentru studenții cu o primă diplomă în domenii precum:

• Informatică
  • Inginerie electrică
  • Matematică
  • Fizică
  • Economie

Predarea noastră este strâns legată de cercetarea din cadrul Facultății de Inginerie și Informatică, care include aspecte de calcul aplicat, informatică teoretică și comunicații și rețele. Analiza statistică a datelor din diverse discipline este o temă centrală a cercetării noastre.

Studenții pot adapta studiile la anumite domenii de interes sau aspirații profesionale prin intermediul gamei noastre de module opționale și în disertația finală (care este o piesă semnificativă a proiectului de lucru).

Acreditat de Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) în scopul scutirii de la unele examene profesionale.

Acreditat de Association of International Accountants (AIA) în scopul scutirii de la unele examene profesionale.

Acreditat de CPA Australia în scopul eligibilității pentru statutul de membru asociat și al scutirii de toate examenele de bază.

Acreditat de Institutul Contabililor Autorizați din Anglia și Țara Galilor (ICAEW) în scopul scutirii de la unele examene profesionale.

Acreditat de Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) în scopul scutirii de la unele examene profesionale prin intermediul traseului accelerat al diplomei acreditate.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Big Data Science and Technology MSc la University of Bradford

35% Ocupații administrative
10% Profesioniști în domeniul învățământului
10% Activități de agrement, turism și servicii personale conexe
5% Manageri, directori și înalți funcționari
5% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Ocupații de meserii calificate
5% Profesioniști în domeniul finanțelor
5% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie

Programul de studiu culminează cu o disertație, permițându-le studenților să reunească ceea ce au învățat într-o lucrare de proiect semnificativă.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• A-level Humanities
    • General Test
    • (no subscore less than 7.0)
    • A-level Sciences
    • General Test
    • Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Education, Law
    • (no subscore less than 5.0)
    • Undergraduate Degrees Law etc.
    • (no subscore less than 5.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Big Data Science and Technology, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

2.2 diplomă cu onoruri (sau o diplomă superioară) în informatică, inginerie informatică, informatică sau alte materii legate de informatică de la un organism de acordare a diplomelor aprobat; candidații care nu îndeplinesc această cerință, dar care au o experiență industrială vastă într-un domeniu conex, luată în considerare în mod individual. Cerințe privind limba engleză: IELTS la 6.0 sau echivalent.

Taxe de școlarizare Știința și tehnologia Big Data MSc

Clasamentul University of Bradford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Bradford în clasamentele specifice unor domenii conexe.

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 26 octombrie, 2022]

Vezi toate cele 22 clasamente universitare pentru University of Bradford

Despre University of Bradford

Universitatea din Bradford este o universitate de cercetare finanțată de guvern, cu sediul în orașul metropolitan Bradford, Anglia. Deși universitatea este cunoscută mai ales pentru volumul foarte mare al producției de cercetare, este cunoscută și pentru eforturile substanțiale depuse pentru a deveni o "Ecoversitate", constituind un exemplu pentru alte instituții în ceea ce privește sustenabilitatea și responsabilitatea socială a întreprinderilor.

Lista cu 168 cursuri de licență și masterat de la University of Bradford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Bradford

• what’s the student experience like at bradford? | student life at bradford
  • what advice would you give your first-year self? | student life at bradford