University of Bradford
Animație (cu un an de plasament) BSc (Hons)
University of Bradford - University of Bradford

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20933 £18108 £21051
Interval de 25-75 procente £18375 - £24906 £13095 - £22569 £15928 - £26889

Această diplomă BSc rară în animație este concepută pentru a dota studenții cu cunoștințele, abilitățile și experiența profesională necesare pentru a intra în această industrie dinamică și în creștere rapidă.

Cu acces la facilități de înaltă tehnologie, cum ar fi Studioul nostru de captare a mișcării cu șase camere, veți folosi tehnici și practici inovatoare pentru a crea animații digitale la standarde profesionale și veți dezvolta o bază solidă de cunoștințe în domenii precum:

-Tehnici clasice de animație -Povestiri -Captură/manipulare de imagini fixe și în mișcare -Proiectare, cinematografie, modelare și animație. -Concept art -Sculptură și compoziție digitală. -Iluminat CGI

Acest program cuprinzător face parte din prestigioasa inițiativă Connected Campus a Screen Yorkshire și îmbină cu grijă creativitatea și dezvoltarea conceptuală cu teoria tehnică pentru a produce absolvenți talentați și cu abilități multiple, pregătiți să se angajeze în cariere interesante și stimulante în lumea animației.

Cu oportunități de a colabora cu partenerii din Qingdao (China), de a participa la ateliere și discuții susținute de profesioniști premiați precum James Butler (Animator, Peppa Pig), Iki Ikram (Artist VFX, Last of Us, Uncharted) și Ben Smith (Regizor, StarDog și TurboCat), precum și cu șansa de a lucra la un proiect de studio personalizat în ultimul an, vă veți dezvolta într-un profesionist competent și încrezător, pregătit să vă bucurați de o carieră satisfăcătoare în animație.

Anul de plasament

Acest curs vă oferă posibilitatea de a face un an de plasament în industrie între al doilea și ultimul an.

În timpul celui de-al doilea an de studiu, organizăm o serie de activități pentru a-i ajuta pe studenți să găsească locuri de muncă. Printre acestea se numără sesiuni despre CV-uri, interviuri etc. din partea serviciului de carieră al universității și prezentări ale angajatorilor și ale studenților din anii anteriori despre plasamentele lor.

Studenții care se străduiesc și acceptă anul de plasament vor beneficia de sprijin și îndrumare din partea unui tutore de plasament pe tot parcursul acestuia pentru a vă monitoriza și sprijini progresul. După terminarea anului, studenții se întorc să studieze în al treilea an academic al cursului lor și adesea constatăm că studenții se întorc cu dorința de a-și continua studiile.

Mulți studenți își continuă relația cu angajatorii de plasament, lucrând pentru aceștia cu jumătate de normă, dezvoltând proiecte de final de an împreună cu aceștia sau revenind la ei pentru a ocupa posturi de absolvenți.

Notarea și timpul de studiu

Majoritatea modulelor utilizează un amestec de cursuri formale, sesiuni practice de laborator, tutoriale și seminarii. Unele module implică lucrul în grup supravegheat, de obicei cu un membru al personalului academic desemnat pentru fiecare grup. Toate modulele presupun ca studenții să efectueze studii independente, susținute prin intermediul tehnologiilor de învățare la distanță, cum ar fi mediul nostru virtual de învățare. Listele de lecturi și resursele sugerate pentru studiul independent oferă studenților o îndrumare suplimentară pentru a întreprinde această activitate, iar orele de contact regulate și feedback-ul informal pe parcursul cursurilor oferă oportunități de îndrumare suplimentară pentru cursanți. Evaluările pentru module iau în mare parte forma unor lucrări practice, teste de laborator și examene scrise, toate formele fiind bine reprezentate în toți anii de curs, la toate modulele.

• A-level Humanities
    • General Test
    • (no subscore less than 7.0)
    • A-level Sciences
    • General Test
    • Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Education, Law
    • (no subscore less than 5.0)
    • Undergraduate Degrees Law etc.
    • (no subscore less than 5.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Animation (with a placement year), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Animație (cu un an de plasament) BSc (Hons)

Clasamentul University of Bradford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 24 clasamente universitare pentru University of Bradford

Despre University of Bradford

Universitatea din Bradford este o universitate de cercetare finanțată de guvern, cu sediul în orașul metropolitan Bradford, Anglia. Deși universitatea este cunoscută mai ales pentru volumul foarte mare al producției de cercetare, este cunoscută și pentru eforturile substanțiale depuse pentru a deveni o "Ecoversitate", constituind un exemplu pentru alte instituții în ceea ce privește sustenabilitatea și responsabilitatea socială a întreprinderilor.

Lista cu 168 cursuri de licență și masterat de la University of Bradford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Bradford

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • what’s the student experience like at bradford? | student life at bradford
  • what advice would you give new students? | student life at bradford
  • what things can you not live without at university? | student life at bradford
  • what advice would you give your first-year self? | student life at bradford
  • why did you choose to study at bradford? | student life at bradford
  • how did you feel before coming to university? | student life at bradford

BA (Hons)