University of Bolton
Nursing (adulți) [Manchester University NHS Foundation Trust] BSc (Hons)
University of Bolton - University of Bolton

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 55 absolvenți la Nursing (Adult) [Manchester University NHS Foundation Trust] BSc (Hons) la University of Bolton pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Nursing pentru adulți.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £25006 - £26600 £19412 - £29648 £20644 - £33341

În calitate de asistent medical, puteți face o diferență uriașă în ceea ce privește sănătatea și bunăstarea oamenilor. Oferită în parteneriat cu Manchester University NHS Foundation Trust (MFT), diploma BSc (Hons) Nursing (Adult) a Universității din Bolton își propune să vă ofere experiența și abilitățile necesare pentru a vă alătura acestei cariere solicitante, dar profund satisfăcătoare.

Diploma BSc (Hons) Nursing (Adult) de la Universitatea din Bolton, oferită în parteneriat cu Manchester University NHS Foundation Trust (MFT), este concepută pentru a vă pregăti pentru o carieră de succes în îngrijirea persoanelor de peste 18 ani. În Marea Britanie există un deficit de asistente medicale calificate, astfel încât oportunitățile de carieră sunt excelente.

Veți petrece 50% din timp în practica de învățare la trustul nostru partener, iar studiul la universitate vă va completa și îmbunătăți învățarea la locul de muncă. Vă vom sprijini în timp ce învățați să îngrijiți adulții cu boli acute și pe termen lung, în spital și la domiciliu, și veți dobândi expertiză în promovarea sănătății și prevenirea bolilor.

Împreună cu partenerul nostru de încredere, vom lucra pentru a vă pregăti să deveniți o asistentă medicală încrezătoare și profesionistă, capabilă să ofere și să conducă îngrijirea adulților într-un mediu de sănătate și asistență socială în continuă schimbare. La finalizarea cu succes a calificării de asistent medical, veți deține cunoștințele și abilitățile de care aveți nevoie pentru a acționa ca un asistent medical independent, extrem de competent și plin de compasiune, în care se poate avea încredere pentru a menține standardele profesionale și pentru a asigura protecția publicului.

Dacă sunteți un asistent medical sau un asistent medical ambițios, ați putea să vă alăturați acestui curs la nivelul 2 (HE5) și să vă completați diploma de bază existentă pentru a obține BSc (Hons) Nursing (Adult) în doi ani sau mai puțin. Aceasta este o rută populară pentru practicienii din domeniul sănătății care recunoaște și valorizează învățarea și experiența anterioară. Opțiunea de top-up este o cale bine recunoscută pentru avansarea în carieră.

Detalii privind activitățile de învățare și metodele de evaluare pentru acest curs sunt disponibile pe site-ul web al Universității din Bolton.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 7

Dacă limba engleză nu este prima dvs. limbă, veți avea nevoie și de IELTS 7.0, cu nu mai puțin de 6,5 în orice bandă (sau echivalent).

Vă rugăm să rețineți că acest curs nu este deschis candidaților internaționali.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Nursing (Adult) [Manchester University NHS Foundation Trust], BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Nursing (adulți) [Manchester University NHS Foundation Trust] BSc (Hons)

Clasamentul University of Bolton în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 7 clasamente universitare pentru University of Bolton

Despre University of Bolton

Universitatea din Bolton, adesea menționată ca Bolton Institute, este o universitate situată în Bolton, Anglia, a cărei viziune în propriile lor cuvinte este de a fi o universitate de predare intensivă distinctiv și de cercetare informat cunoscut pentru calitatea personalului lor, facilități și legături cu sectoarele de angajare. Universitatea își are sediul în principal în campusul situat între Deane Road și Derby Street, chiar în Bolton, însă universitatea are și un centru academic în Emiratele Arabe Unite, cunoscut sub numele de Ras Al Khaimah.

Lista cu 115 cursuri de licență și masterat de la University of Bolton - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Bolton

• Welcome to the University of Bolton
  • Why choose the University of Bolton
  • Why Bolton? Make an informed choice about the University of Bolton
  • Education at the University of Bolton
  • Learn about the University of Bolton and why it's ranked so well for student satisfaction.
  • University of Bolton Welcome to Bolton Support

University of Bolton Main Site, Greater Manchester

Studii de nursing (adulți) BSc (Hons)
(Teesside University)