University of Birmingham
Știința și ingineria materialelor MRes
University of Birmingham - University of Birmingham

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 20 absolvenți la Science and Engineering of Materials MRes la University of Birmingham pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru biologie moleculară, biofizică și biochimie.

Salariul absolvenților de biologie moleculară, biofizică și biochimie

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de biologie moleculară, biofizică și biochimie la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £24000 - £30000 £21500 - £31000 £25000 - £38500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de biologie moleculară, biofizică și biochimie din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £21993 - £30000 £18456 - £28917 £22344 - £35829

Metallurgia și știința materialelor de la Birmingham este un centru de cercetare important, cu facilități de clasă mondială. Cercetările noastre se află în vârful științei și ingineriei materialelor și lucrăm îndeaproape cu o serie de parteneri industriali pentru a ne asigura că potențialul descoperirilor noastre este maximizat.

Materialele noi stau la baza dezvoltării și progresului într-o mare varietate de sectoare. Noile tehnologii, de la avioane la baterii, de la implanturi de șold la dispozitive electronice, sunt posibile și adesea limitate de materialele pe care le cunoaștem și le folosim în prezent. Oamenii de știință și inginerii de materiale lucrează din greu pentru a înțelege cum și de ce materialele se comportă așa cum o fac și exploatează aceste cunoștințe pentru a dezvolta noi materiale cu proprietăți uimitoare.

Acest program cuprinde un proiect de cercetare major și șase module de predare, patru obligatorii și două opționale.

Proiectul de cercetare poate fi urmat cu normă întreagă sau cu fracțiune de normă și poate fi realizat în cadrul universității sau în colaborare cu o întreprindere. Noi vom asigura îndrumătorul de cercetare și vom asigura toate facilitățile și resursele necesare. Alternativ, proiectul de cercetare poate fi realizat într-un laborator de cercetare industrială, cu supraveghetori atât universitari, cât și industriali. Această rută este potrivită pentru candidații detașați din industrie.

Acest program poate fi urmat cu normă întreagă sau cu jumătate de normă. Acest curs cu durata de un an (cu normă întreagă) cuprinde un proiect de cercetare major (două treimi din an) și șase module predate (o treime din an), care sunt parcurse cu intermitențe pe parcursul anului.

Studenții cu o pregătire tehnică adecvată (o primă diplomă în știința materialelor) pot începe cursul în orice moment. Studenții care nu au o pregătire în domeniul științei materialelor trebuie să urmeze modulul Introducere în materiale (a se vedea secțiunea Module) și trebuie să înceapă cursul MRes la începutul anului universitar, în septembrie.

Acreditat de Royal Society of Biology în scopul îndeplinirii, în parte, a cerințelor academice și de experiență pentru a deveni membru și Chartered Biologist (CBiol).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Science and Engineering of Materials MRes la University of Birmingham

20% Ocupații în domeniul sportului și al fitness-ului
20% Ocupații elementare
10% Ocupații artistice, literare și mediatice
10% Profesioniști în domeniul învățământului
10% Ocupații în domeniul vânzărilor
10% Ocupații de meserii calificate
10% Profesioniști în design web și multimedia

Notarea și timpul de studiu

**Proiect de cercetare**

Distribuția notelor

Studenții de la acest curs au primit următoarele note

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• (no subscore less than 6.0)

Pentru studenții internaționali se pot aplica cerințe privind limba engleză
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Science and Engineering of Materials, MRes, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de 2:1 cu onoruri într-un domeniu al științelor fizice sau al ingineriei.

Pentru studenții internaționali se pot aplica cerințe privind limba engleză.

Clasamentul University of Birmingham în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Birmingham în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Inginerie

Inginerie

[Publicat 22 iulie, 2023]
    Știința materialelor

[Publicat 11 iulie, 2023]

Vezi toate cele 35 clasamente universitare pentru University of Birmingham

Despre University of Birmingham

Universitatea din Birmingham este o universitate de cercetare cu sediul în Edgbaston, Birmingham, Anglia. Scopul universității este de a fi în vârful de lance al ofertei educaționale și de a avea un program de studii care să fie remodelat în permanență de noile revelații din cercetare. Campusul principal este situat la o distanță rezonabilă de cinci kilometri de centrul orașului Birmingham, la care nu durează mult să ajungi cu autobuzul, dacă studentul decide că ar dori să își petreacă o parte din timpul liber acolo.

Lista cu 469 cursuri de licență și masterat de la University of Birmingham - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Birmingham

• Life as an international student at Birmingham
  • Why do students choose to study at the University of Birmingham? We asked some!
  • BA Social Work: Student feedback
  • 61 Questions with English student Charlotte
  • Students from Turkey at the University of Birmingham

Edgbaston Campus