University of Birmingham
Sănătate mintală (tineret/interdisciplinar) MSc
University of Birmingham - University of Birmingham

Studiul nostru interdisciplinar de masterat în sănătate mintală se concentrează pe sănătatea mintală a tinerilor, integrând cele mai recente cercetări și politici în predare și practică.

Masteratul nostru în sănătate mintală, cu un accent deosebit pe sănătatea mintală a tinerilor, este o calificare unică, care reunește o serie de discipline, de la psihologie, sociologie și politică socială la medicină, filosofie și educație. Se oferă acreditare și primim cu plăcere cereri pentru MSc, PGCert și PGDip în Sănătate Mintală.

De ce să studiezi acest curs?

Acesta este singurul masterat interdisciplinar în sănătate mintală din Marea Britanie, care vă oferă o oportunitate unică de a studia alături de alți studenți proveniți dintr-o serie de medii educaționale profesionale.

Acest masterat oferă oportunitatea unică de a învăța și de a cerceta alături de experți din domeniul sănătății mintale (de exemplu, politica socială), din mediul academic (de exemplu, neuroștiință, sociologie) și din expertiza experienței trăite, cum ar fi Grupul nostru consultativ pentru tineri.

Studenții înscriși la MSc vor beneficia de o istorie îndelungată și consacrată în cercetarea interdisciplinară de vârf în domeniul sănătății mintale la nivel mondial, experții lucrând direct cu partenerii NHS pentru a înțelege cauzele sănătății mintale precare și pentru a dezvolta tratamente și servicii eficiente.

MSc in Mental Health are metode de evaluare variate, având în vedere bogăția și caracterul interdisciplinar al programului. Modul în care au fost concepute diferitele evaluări pentru MSc este de a se asigura că studiile dvs. vă ajută să vă dezvoltați abilități esențiale care sunt transferabile la un viitor loc de muncă. Ca atare, veți fi evaluat într-o varietate de moduri. Fiecare evaluare este adaptată la fiecare modul și la materialul oferit în cadrul cursurilor, dar poate include lucrări de eseu, redactarea de granturi, rapoarte, portofolii de învățare, crearea de videoclipuri, alte tipuri de scriere, prezentări orale și de postere sau examinare sinoptică.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Mental Health (Youth/Interdisciplinary), MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

2:1 minim o diplomă de licență în disciplina relevantă (exemplele includ psihologie; sociologie; politică socială; medicină; filosofie; educație). De asemenea, vom lua în considerare experiența practică de lucru cu tinerii sau în medii de sănătate mintală.

Taxe de școlarizare Sănătate mintală (tineret/interdisciplinar) MSc

.

Clasamentul University of Birmingham în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 38 clasamente universitare pentru University of Birmingham

Despre University of Birmingham

Universitatea din Birmingham este o universitate de cercetare cu sediul în Edgbaston, Birmingham, Anglia. Scopul universității este de a fi în vârful de lance al ofertei educaționale și de a avea un program de studii care să fie remodelat în permanență de noile revelații din cercetare. Campusul principal este situat la o distanță rezonabilă de cinci kilometri de centrul orașului Birmingham, la care nu durează mult să ajungi cu autobuzul, dacă studentul decide că ar dori să își petreacă o parte din timpul liber acolo.

Lista cu 469 cursuri de licență și masterat de la University of Birmingham - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Birmingham

• Life as an international student at Birmingham
  • Why do students choose to study at the University of Birmingham? We asked some!
  • BA Social Work: Student feedback
  • 61 Questions with English student Charlotte
  • Students from Turkey at the University of Birmingham

Nursing pentru copii și nursing pentru sănătate mintală MSc