University of Birmingham
Masterat în tehnologii și sisteme energetice globale MSc
University of Birmingham - University of Birmingham

Acest curs oferă atât înțelegerea modului în care se schimbă sistemele energetice, cât și a tehnologiilor care vor fi importante în viitor. Un program axat pe provocări se află alături de inovația recunoscută la nivel internațional la Institutul de Energie din Birmingham, care se întinde de la cercetarea fundamentală până la aplicațiile industriale..

Sistemele energetice din întreaga lume se află în tranziție, printre factorii care determină:

• Impactul asupra mediului, în special schimbările climatice și calitatea aerului;
  • creșterea cererii și asigurarea accesului universal la surse fiabile de aprovizionare;
  • urbanizarea în creștere, care pune presiune asupra infrastructurii.

Pentru a îndeplini aceste obiective, se dezvoltă noi tehnologii, dar și sistemele în sine se schimbă. Este nevoie de oameni nu doar pentru a dezvolta sau implementa tehnologii individuale, ci și pentru a înțelege contextul în care acestea vor funcționa. Acest curs interdisciplinar este conceput pentru a răspunde acestei nevoi într-un context global.

Programul adoptă o abordare bazată pe sisteme în ceea ce privește furnizarea, distribuția și utilizarea energiei sub toate formele sale. Conținutul cursurilor este livrat de Școala de Inginerie Chimică, în colaborare cu Școala de Fizică și Astronomie și Școala de Guvernare și Societate, de către personalul de cercetare care are experiență în mediul academic, industrial și politic.

Veți studia 120 de credite de materii de bază pentru a aduce amploare și profunzime; pe lângă faptul că veți învăța despre tehnologii energetice specifice și despre proiectarea sistemelor energetice, cursul acoperă, de asemenea, economia, politica și geopolitica energiei. Acest lucru vă va permite să obțineți o înțelegere reală a modului în care sistemele energetice funcționează și trebuie să se schimbe pentru a îndeplini obiectivele viitoare.

Un proiect de cercetare de 60 de credite vă va oferi ocazia de a explora probleme în profunzime și vă va permite să întreprindeți cercetări de ultimă oră pe proiecte experimentale, teoretice sau bazate pe politici în cadrul unuia dintre grupurile de cercetare recunoscute la nivel internațional ale școlii.

Expertiza atât din cadrul universității, cât și din sectorul energetic va fi angajată pentru a oferi abordarea noastră în ceea ce privește proiectarea și analiza sistemelor energetice globale, oferind studenților o experiență educațională bine închegată.

Programul cuprinde 120 de credite de materie predată, din care 110 credite sunt de bază și 10 sunt opționale, majoritatea fiind predate în regim intensiv (module de o săptămână) și un proiect de cercetare de 60 de credite realizat sub supravegherea unuia dintre membrii personalului academic al școlii. Materialul didactic de bază va fi predat sub formă de prelegeri, tutoriale, seminarii și ateliere de lucru, cu încorporarea de expertiză atât de la alte școli din cadrul universității, cât și de la profesioniști externi din sectorul energetic. Semestrul de toamnă se va axa mai mult pe înțelegerea teoretică a proceselor de inginerie energetică și pe concepte fundamentale în economie și politică. Semestrul de primăvară va avea o abordare centrată mai mult pe aplicații, în care se vor avea în vedere mai multe considerații generale privind modul de funcționare a sistemelor energetice globale și oportunități de a aplica cunoștințele dobândite la proiectarea unei căi de acces la un sistem energetic specific pentru o conurbație în viitorul apropiat.

• (no subscore less than 6.0)

Cerințele privind limba engleză se pot aplica pentru studenții internaționali
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Global Energy Technologies and Systems Masters, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Ar trebui să aveți sau să vă așteptați să obțineți o diplomă cu onoruri 2:1 de la o instituție academică din Marea Britanie (sau o calificare echivalentă din străinătate) în inginerie sau științe fizice.

De asemenea, pot fi luați în considerare candidații excelenți cu diplome în științele vieții și în economie, în cazul în care acestea includ o componentă adecvată de matematică.

O atenție sporită poate fi acordată candidaților cu o experiență postuniversitară vastă și relevantă.

O parte din conținutul acestui curs va fi predat de către Științe sociale și, prin urmare, accentul pe competența de scriere va fi mai pronunțat.

Clasamentul University of Birmingham în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 38 clasamente universitare pentru University of Birmingham

Despre University of Birmingham

Universitatea din Birmingham este o universitate de cercetare cu sediul în Edgbaston, Birmingham, Anglia. Scopul universității este de a fi în vârful de lance al ofertei educaționale și de a avea un program de studii care să fie remodelat în permanență de noile revelații din cercetare. Campusul principal este situat la o distanță rezonabilă de cinci kilometri de centrul orașului Birmingham, la care nu durează mult să ajungi cu autobuzul, dacă studentul decide că ar dori să își petreacă o parte din timpul liber acolo.

Lista cu 469 cursuri de licență și masterat de la University of Birmingham - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Birmingham

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Life as an international student at Birmingham
  • Why do students choose to study at the University of Birmingham? We asked some!
  • BA Social Work: Student feedback
  • 61 Questions with English student Charlotte
  • Students from Turkey at the University of Birmingham

Ingineria mediului MEng (Hons)