University of Birmingham
Educație MA prin cercetare MA (Res)
University of Birmingham - University of Birmingham

**Școala de Educație are o reputație națională și internațională ca un centru de excelență și oferă oportunități largi și variate de cercetare.

MA by Research este un program de masterat bazat pe cercetare. Acesta este evaluat printr-o teză de maximum 40.000 de cuvinte. Veți fi încurajat să participați la un program de formare în domeniul cercetării, dar nu vi se va cere să finalizați temele pentru modulele de formare în domeniul cercetării la care participați. Este potrivit pentru cei care sunt interesați să își dezvolte abilitățile de cercetare independentă și mulți studenți care finalizează acest curs progresează ulterior spre studii de doctorat.

Expertiza noastră academică în cadrul Școlii de Educație acoperă o gamă largă de discipline care sunt grupate în trei departamente principale:

-Incluziunea persoanelor cu dizabilități și nevoi speciale -Educație și justiție socială -Educația cadrelor didactice

Avem, de asemenea, o serie de centre de cercetare de mare succes care reflectă diversitatea activității noastre de cercetare. Rezultatele celui mai recent Cadru Excelent de Cercetare (REF) din 2021 arată că Școala de Educație este pe locul 3 în Marea Britanie pentru cercetarea sa de 4*.

Interdependența cercetării cu dezvoltarea și practica profesională înseamnă că salutăm în mod deosebit contribuția studenților cercetători la activitatea noastră. Oferim un program cuprinzător de formare în domeniul cercetării, împreună cu oportunități de a participa la seminarii de cercetare în cadrul cărora vorbitori cu reputație națională și internațională prezintă lucrări care se află în fruntea dezbaterilor actuale din domeniu.

MA by Research este un curs de cercetare la nivel de masterat pur. Studenții vor trebui să finalizeze o teză de maximum 40.000 de cuvinte și un program de formare în domeniul cercetării. Acest program este potrivit pentru candidații care sunt interesați să își dezvolte abilitățile de cercetare independentă și mulți studenți care finalizează acest curs progresează ulterior spre studii de doctorat.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Education MA by Research, MA (Res), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Atunci când vă depuneți candidatura, sistemul de înscriere vă va cere să încărcați o propunere de cercetare pentru a fi trimisă împreună cu cererea dumneavoastră. Propunerea dvs. de cercetare trebuie să îndeplinească aceste cerințe privind propunerea de cercetare .

Clasamentul University of Birmingham în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 38 clasamente universitare pentru University of Birmingham

Despre University of Birmingham

Universitatea din Birmingham este o universitate de cercetare cu sediul în Edgbaston, Birmingham, Anglia. Scopul universității este de a fi în vârful de lance al ofertei educaționale și de a avea un program de studii care să fie remodelat în permanență de noile revelații din cercetare. Campusul principal este situat la o distanță rezonabilă de cinci kilometri de centrul orașului Birmingham, la care nu durează mult să ajungi cu autobuzul, dacă studentul decide că ar dori să își petreacă o parte din timpul liber acolo.

Lista cu 469 cursuri de licență și masterat de la University of Birmingham - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Birmingham

• Life as an international student at Birmingham
  • Why do students choose to study at the University of Birmingham? We asked some!
  • BA Social Work: Student feedback
  • 61 Questions with English student Charlotte
  • Students from Turkey at the University of Birmingham

Învățarea în comunități MA (Hons)