University of Birmingham
Inteligență artificială și masterat în învățare automată MSc
University of Birmingham - University of Birmingham

Înțelegerea principiilor fundamentale ale inteligenței artificiale și ale învățării automate. Acest program specializat de masterat/masterat în Inteligență Artificială vă va permite să vă aplicați cunoștințele la probleme reale..

În ultimii zece ani s-au înregistrat progrese uimitoare în domeniul inteligenței artificiale și al învățării automate, care promit să transfere modul în care interpretăm și utilizăm datele. Aceste progrese își fac deja loc în viața noastră de zi cu zi, în domenii care includ traducerea automată a limbilor, recunoașterea și generarea de discursuri, sistemele de recomandare, identificarea fețelor și alte aplicații de care s-ar putea să nu fim conștienți. De asemenea, ne permite să ne gândim la natura inteligenței din diferite perspective pentru a înțelege modul în care oamenii îndeplinesc sarcini și pentru a ne spori și sprijini abilitățile în domenii precum diagnosticarea medicală, unde tehnicile de inteligență artificială încep să fie utilizate pentru a filtra seturi vaste de date medicale pentru a le oferi medicilor noi informații care pot fi utilizate pentru a informa un diagnostic sau un plan de tratament.

În cadrul acestui program veți învăța despre principiile fundamentale ale AI și ML și despre modul în care mașinile pot percepe, explora și înțelege lumea din jurul nostru. Vă veți extinde și vă veți aplica cunoștințele la probleme reale în cadrul unui proiect individual substanțial, lucrând cu unul dintre cercetătorii noștri de top la nivel mondial, mulți dintre ei lucrând îndeaproape cu Institutul Alan Turing, institutul național britanic pentru AI și știința datelor, din care face parte și Universitatea din Birmingham. Veți afla ce pot și ce nu pot face inteligențele artificiale din generația actuală, despre provocările contemporane și despre considerațiile societale și etice, astfel încât să puteți lua decizii în cunoștință de cauză cu privire la modul în care ar trebui utilizate tehnicile de inteligență artificială în lumea reală.

Veți studia o serie de module obligatorii și veți avea posibilitatea de a alege dintr-o varietate de module opționale, în timp ce veți realiza un proiect de inteligență artificială și învățare automată.

Programul include cursuri, tutoriale, ore de exerciții, lucrări practice, proiecte și studiu independent.

• (no subscore less than 6.0)

Pentru studenții internaționali se pot aplica cerințe privind limba engleză
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Artificial Intelligence and Machine Learning Masters, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

2:1 diplomă cu onoruri (sau echivalent) într-o disciplină numerică (informatică, matematică, fizică, inginerie, economie sau un alt program cu un conținut substanțial de matematică).

Vă rugăm să rețineți că acest program este foarte competitiv și, ca atare, aceasta este cerința minimă de admitere.

Studenții care nu au studiat în limba engleză trebuie să treacă un test de engleză recunoscut.

Clasamentul University of Birmingham în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 38 clasamente universitare pentru University of Birmingham

Despre University of Birmingham

Universitatea din Birmingham este o universitate de cercetare cu sediul în Edgbaston, Birmingham, Anglia. Scopul universității este de a fi în vârful de lance al ofertei educaționale și de a avea un program de studii care să fie remodelat în permanență de noile revelații din cercetare. Campusul principal este situat la o distanță rezonabilă de cinci kilometri de centrul orașului Birmingham, la care nu durează mult să ajungi cu autobuzul, dacă studentul decide că ar dori să își petreacă o parte din timpul liber acolo.

Lista cu 469 cursuri de licență și masterat de la University of Birmingham - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Birmingham

• Life as an international student at Birmingham
  • Why do students choose to study at the University of Birmingham? We asked some!
  • BA Social Work: Student feedback
  • 61 Questions with English student Charlotte
  • Students from Turkey at the University of Birmingham

Informatică (inteligență artificială) Msci (Hons)