University of Bedfordshire
Machiaj media și design de personaje FdA
University of Bedfordshire - University of Bedfordshire

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20794 £17765 £21480
Interval de 25-75 procente £17806 - £24845 £12452 - £22317 £15570 - £27037

Cursul dezvoltă diverse abilități în lumea machiajului și a coafurii pentru a produce make-up artiști flexibili și creativi, capabili să lucreze într-o varietate de domenii ale industriei, de la efecte speciale la modă și de la evenimente live la producții de film, televiziune și scenă. Acest curs vă pregătește pentru o carieră de make-up artist în televiziune, film, teatru, protetică, publicitate și modă, cu un accent deosebit pe crearea de efecte speciale convingătoare și realiste. Acesta vă oferă tehnicile, abilitățile artizanale și cunoștințele de specialitate pe care le caută angajatorii. Învățați să cercetați și să realizați personaje prin aranjarea părului și a perucelor; podoabă; costume; design de recuzită; protetică; și proiectarea machiajului pentru efecte. Beneficiați de faptul că lucrați în cadrul facilităților noastre media de înaltă performanță alături de actori, producători, scenariști și prezentatori studenți, precum și de colaborarea cu teatrele locale, producții TV și spectacole la teatrul profesionist al universității.

De ce să alegi acest curs?

• Explorați crearea de personaje, cu accent pe machiajul pentru proteze și efecte speciale, precum și pe machiajul de înaltă modă, publicitate/editorial și machiaj de epocă.
  • Exersați desenul din viață pentru a identifica reacțiile corpului și impactul lor vizual
  • Învățați cum afectează anatomia și fiziologia designul de machiaj
  • Obțineți cunoștințe de specialitate și expertiză în pregătirea artiștilor pentru scenă, podium sau ecran.
  • Studiați reglementările relevante și dezvoltați abilitățile antreprenoriale pentru a vă stabili ca make-up artist independent
  • Dezvoltarea abilităților academice pentru a întreprinde cercetări în domeniul machiajului, pe care le puteți folosi apoi pentru a vă crea personajele.
  • Construiți-vă un portofoliu și pregătiți-vă pentru a lucra ca liber profesionist în domeniul artelor spectacolului, al evenimentelor și în industriile media, TV și cinematografică.
  • Puteți progresa la BA (Hons) Media Performance for Film, TV și Teatru la finalizarea acestui Foundation Degree
  • Experiență de lucru cu experți și companii profesionale

Notarea și timpul de studiu

Cerințe de calificare

Diploma de acces la HE

• Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Media Make-up and Character Design, FdA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

• an 2

Clasamentul University of Bedfordshire în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru University of Bedfordshire

Despre University of Bedfordshire

Universitatea din Bedfordshire este o universitate finanțată din fonduri publice situată în Bedfordshire și Buckinghamshire, Anglia. Unul dintre campusurile principale, cel din Luton, găzduiește școlile de afaceri, media, artă și design, științe, informatică, drept, psihologie și științe sociale ale universității. Campusul din Bedford se află la doar douăzeci de minute de mers pe jos de centrul orașului și găzduiește școlile de învățământ primar, învățământ secundar, educație fizică, științe ale sportului și exercițiilor fizice și turism.

Lista cu 306 cursuri de licență și masterat de la University of Bedfordshire - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Bedfordshire

• Help and advice: Student life
  • Bethany's journey through Science