University of Bedfordshire
Educație (nevoi educaționale speciale) MA
University of Bedfordshire - University of Bedfordshire

Acest masterat este conceput pentru profesioniștii practicieni sau pentru cei interesați de cercetare în domeniul nevoilor educaționale speciale și al dizabilității (SEND) - de obicei în școli, în sectorul învățării pe tot parcursul vieții și în universități.

Structura sa modulară vă permite să vă personalizați alegerea unităților și să progresați într-un ritm care vi se potrivește cel mai bine, cu o fază finală axată pe cercetarea educațională prin intermediul unei disertații.

Masteratul în Educație vă implică în problemele cheie din educație și urmărește să vă încurajeze practica bazată pe dovezi, pe măsură ce faceți conexiuni directe și semnificative între curs și propriile experiențe și aspirații.

Cursul vă ajută să vă lărgiți cunoștințele despre ideile educaționale și rezultatele cercetării, identificând și justificând recomandările pentru acțiuni viitoare. Acest lucru vă plasează într-o poziție mai bună pentru a vă dezvolta activitatea ca practician la clasă sau ca lider școlar.

Sunt disponibile calificări intermediare:

Certificat postuniversitar - 60 de credite la nivel de master

Diplomă postuniversitară - 120 de credite la nivel de master

De ce să alegi acest curs?

• Studiați pe un curs modular conceput pentru profesioniștii din domeniul nevoilor educaționale speciale și al dizabilităților (SEND), care vă permite să acumulați credite într-un ritm care vă convine, cu evaluări bazate pe nevoile specifice rolului dvs. în organizația dvs. educațională
  • Explorați procesul de predare, de sprijinire a învățării și / sau de conducere educațională, concentrându-vă pe interesele personale, academice și profesionale relevante pentru contextul dvs. educațional
  • Vă dezvoltați înțelegerea formatelor de evaluare cu un accent negociat în sprijinul nevoilor individuale și organizaționale
  • Câștig de pe urma efectuării unei cercetări primare care să vă informeze practica actuală, precum și dobândirea abilităților de cercetare necesare pentru a vă angaja în cercetări viitoare și pentru a progresa către un program de doctorat sau EdD
  • Beneficiați de un curs care oferă o cale clară de progres după finalizarea cursului de formare inițială a cadrelor didactice (ITE), vă dezvoltă atât pe dumneavoastră, cât și organizația în cadrul căreia lucrați și ar putea fi folosit ca bază pentru continuarea studiilor la nivel de doctorat (doctorat și doctorat în științe educaționale).

Veți completa o serie de evaluări, multe dintre acestea putând fi adaptate la interesele și experiența dvs. existente sau în curs de dezvoltare. Veți susține o serie de prezentări orale, care nu numai că vă vor îmbunătăți capacitatea de a prezenta informațiile într-un mod profesionist și coerent, dar vor permite și schimbul de cercetări și de experiență în cadrul grupului. Evaluările scrise includ portofolii, studii de caz, eseuri și analize de literatură. Vă veți dezvolta abilitățile de cercetare pe tot parcursul cursului și le veți aplica la un proiect final aplicat sau la o disertație.

• Foundation / Pathway Courses

Pentru informații privind finanțarea postuniversitară, vă rugăm să vizitați: https://www.beds.ac.uk/howtoapply/postgraduatestudy/postgraduate-fees-and-funding
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Education (Special Educational Needs), MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Candidații trebuie să aibă o diplomă de licență bună la nivel de onoruri sau echivalent. De asemenea, candidații ar trebui să fie profesori în exercițiu sau alți educatori care lucrează în domeniul furnizării de servicii pentru nevoile educaționale speciale în școli sau alte instituții de învățământ.

Clasamentul University of Bedfordshire în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 14 clasamente universitare pentru University of Bedfordshire

Despre University of Bedfordshire

Universitatea din Bedfordshire este o universitate finanțată din fonduri publice situată în Bedfordshire și Buckinghamshire, Anglia. Unul dintre campusurile principale, cel din Luton, găzduiește școlile de afaceri, media, artă și design, științe, informatică, drept, psihologie și științe sociale ale universității. Campusul din Bedford se află la doar douăzeci de minute de mers pe jos de centrul orașului și găzduiește școlile de învățământ primar, învățământ secundar, educație fizică, științe ale sportului și exercițiilor fizice și turism.

Lista cu 306 cursuri de licență și masterat de la University of Bedfordshire - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Bedfordshire

• Help and advice: Student life
  • Why study at UCMK?