University of Bath
Matematică cu Știința datelor pentru industrie MSc
University of Bath - University of Bath

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 85 absolvenți la Mathematics with Data Science for Industry MSc la University of Bath pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Arhitectură.

Salariul absolvenților de Arhitectură

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Arhitectură la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £22000 - £25000 £25500 - £33000 £27000 - £38500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Arhitectură din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20700 - £25694 £19794 - £30100 £23742 - £35267

Să vă evidențiați în fața angajatorilor cu o înțelegere puternică a modului în care abordările cheie în matematică aplicată, învățarea mașinilor și știința datelor pot ajuta la rezolvarea problemelor din lumea reală.

Aplicarea de ultimă oră a matematicii în industrie include modelarea, analiza și interpretarea folosind metode de matematică aplicată, precum și domeniile în creștere rapidă ale învățării automate și științei datelor. Vă vom oferi abilități esențiale pentru o carieră ca matematician aplicat care lucrează într-o serie de industrii.

Pentru cine este acest curs?

Dacă sunteți absolvent de matematică sau de o disciplină cu un nivel ridicat de matematică și doriți să dezvoltați și să aplicați abilități matematice și computaționale pentru a aborda probleme complexe din lumea reală, acest curs este pentru dumneavoastră. Etapa de predare oferă pregătire în învățarea mașinilor, statistică, modelare matematică, matematică computațională și rezolvarea problemelor în colaborare în industrie. Etapa de disertație vă permite să puneți în practică aceste abilități cu unul dintre partenerii noștri industriali.

Cursuri importante

• Îmbunătățiți-vă abilitățile matematice prin studierea unei game largi de unități predate în tehnici matematice aplicate, modelare matematică, știința datelor, învățare automată și comunicare științifică.
  • Dobândiți o experiență autentică de rezolvare a problemelor în colaborare prin proiecte de grup cu alți studenți sau un proiect cu unul dintre partenerii noștri industriali.
  • Beneficiați de valorificarea specializărilor noastre de cercetare, inclusiv matematică aplicată industrială, învățare automată, statistică, știința datelor, calcul științific, procesarea imaginilor, modelarea undelor și a fluidelor, modelarea stocastică și biologia matematică.
  • Faceți parte din comunitatea noastră postuniversitară de susținere.
  • Trăiți și studiați într-un frumos oraș din patrimoniul mondial.

Prescrisă de Architects Registration Board (ARB) la nivelul părții 1 în scopul înregistrării în Regatul Unit.

Validat de Royal Institute of British Architects (RIBA) la nivelul părții 1 în scopul eligibilității pentru a deveni membru al RIBA.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Mathematics with Data Science for Industry MSc la University of Bath

70% Profesioniști din domeniul mass-media
5% Ocupații administrative
5% Servicii personale de îngrijire
5% Profesioniști asociați în domeniul asistenței sociale și al locuințelor
5% Profesioniști în domeniul juridic
5% Manageri, directori și înalți funcționari
5% Servicii personale de îngrijire

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
    • (no subscore less than 6.5)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Mathematics with Data Science for Industry, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Ar trebui să aveți o diplomă de licență cu onoruri de clasa întâi sau de clasa a doua puternică sau un echivalent internațional. Pentru a aplica pentru acest curs, ar trebui să aveți o diplomă de licență în matematică, fizică sau inginerie. Îi vom lua în considerare și pe cei cu o diplomă de licență în alte discipline, cu condiția să existe o componentă matematică substanțială. Putem face o ofertă bazată pe o notă mai mică, dacă puteți furniza dovezi ale aptitudinii dumneavoastră pentru această diplomă.

Înainte de a aplica, vă rugăm să verificați site-ul web al Universității din Bath pentru cele mai recente cerințe de intrare publicate.

Clasamentul University of Bath în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Bath în clasamentele specifice unor domenii conexe.

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 09 septembrie, 2023]
    Clasamentul global al subiectelor academice GRAS - ShanghaiRanking
    [Publicat 19 iulie, 2022]

[Publicat 22 martie, 2023]

[Publicat 11 iulie, 2023]

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru University of Bath

Despre University of Bath

Universitatea din Bath este o universitate situată în Bath, Somerset, care, în propriile lor cuvinte, își propune să ofere cercetare și predare de clasă mondială, și să beneficieze de o populație mai largă prin cercetarea lor, întreprindere și influență. Campusul principal al universității se află în Claverton Down, care se află la doar 1,5 mile distanță de centrul orașului Bath, cu priveliști spectaculoase și activități variate pe care le puteți face în timpul liber.

Lista cu 58 cursuri de licență și masterat de la University of Bath - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Bath

• A student tour around the University of Bath campus
  • Meet our Indian Students: International students at the University of Bath