University for the Creative Arts
University for the Creative Arts - University for the Creative Arts

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 90 absolvenți de Arts & Cultural Management (with Professional Practice Year) BA/BSc (Hons) și pentru alte cursuri de Afaceri și management de la University for the Creative Arts pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Afaceri și management.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Afaceri și management din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22910 £20830 £24369
Interval de 25-75 procente £19839 - £26189 £16042 - £26488 £18552 - £31827

De ce este nevoie pentru a administra o instituție de artă sau pentru a organiza un eveniment cultural de amploare? Aflați ce face ca acest domeniu al industriilor creative să fie atât de unic și interesant, la cursul nostru de licență BA/BSc (Hons) Arts & Cultural Management.

Acest curs, predat la UCA Epsom ca parte a Școlii de afaceri pentru industriile creative, surprinde managementul eficient al evenimentelor și organizațiilor culturale și artistice globale. Acesta deconstruiește și critică proiectarea, dezvoltarea și gestionarea evenimentelor artistice și a locațiilor de clasă mondială, precum și politicile care au impact asupra acestora.

Vă veți dezvolta abilitățile creative, comerciale și practice pentru a reuși în industria globală a artelor și culturii, o industrie serioasă, rapidă și captivantă, în care vă puteți construi o carieră în managementul muzeelor și galeriilor, marketingul artelor, managementul locațiilor, organizarea de evenimente și festivaluri, dezvoltarea publicului sau chiar în domeniul editorial.

Și în timp ce învățați, vă veți bucura de o mulțime de conexiuni profesionale datorită legăturilor noastre extinse cu industria - de la Galeriile Tate, Royal Academy și Barbican, la Muzeul de Știință, Wellcome Collection, BFI și Southbank Centre.

Cursuri conexe

• BA/BSc (Hons) Afaceri și management (cu an de practică profesională)
  • BA/BSc (Hons) Managementul evenimentelor și festivalurilor (cu un an de practică profesională)

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Arts & Cultural Management (with Professional Practice Year) BA/BSc (Hons) la University for the Creative Arts

20% Profesioniști din domeniul mass-media
15% Ocupații elementare
5% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
5% Profesioniști în design web și multimedia
5% Ocupații de meserii calificate
5% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Profesioniști în domeniul învățământului
5% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
5% Ocupații artistice, literare și mediatice

Tariful UCAS al studenților acceptați la Afaceri și management

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Listening 5.5, Reading 5.5, Speaking 5.5, Writing 5.5

La UCA avem o serie de burse și reduceri de taxe disponibile pentru a vă ajuta cu costul studiilor dumneavoastră. Mai multe detalii pot fi găsite pe pagina noastră de burse: https://www.uca.ac.uk/study-at-uca/scholarships/ și pagina noastră de sprijin financiar: https://www.uca.ac.uk/study-at-uca/fees-finance/financial-support
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Arts & Cultural Management (with Professional Practice Year), BA/BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Managementul artelor și al culturii (cu un an de practică profesională) BA/BSc (Hons)

Informații suplimentare referitoare la taxe și finanțare pot fi găsite la:

• an 2

Clasamentul University for the Creative Arts în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 6 clasamente universitare pentru University for the Creative Arts

Despre University for the Creative Arts

University for the Creative Arts este o universitate dedicată în mod special disciplinelor de artă și design și are campusuri în Canterbury, Epsom, Farnham și Rochester, precum și baze de predare la alte instituții, cum ar fi Royal School and Needlework și Maidstone Studios.

Lista cu 285 cursuri de licență și masterat de la University for the Creative Arts - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University for the Creative Arts

• UCA - Student Life
  • UCA Canterbury