University College London
Latină și engleză BA (Hons)
University College London - University College London

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 20 absolvenți de Latin and English BA (Hons) și pentru alte cursuri de clasici de la University College London pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru clasici.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de clasici

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de clasici la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £24000 - £29000 £21500 - £37000 £25500 - £53500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de clasici din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20378 - £27373 £17682 - £28063 £21348 - £35052

Acest program de licență cu durata de trei ani vă oferă posibilitatea de a studia în paralel latina și engleza și de a dobândi cunoștințe despre două corpuri diverse de limbă, literatură și cultură, precum și despre relațiile dintre ele. Programul vă permite să vă dezvoltați abilitățile de critică și de exprimare, de autocunoaștere culturală și de comparație.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Latin and English BA (Hons) la University College London

30% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți
10% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
10% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
10% Ocupații de meserii calificate
10% Ocupații în domeniul serviciilor de protecție
10% Profesioniști în domeniul învățământului
10% Profesioniști în domeniul finanțelor
10% Ocupații administrative

Tariful UCAS al studenților acceptați la clasici

Cerințe de calificare

Minim 3 A Levels cu BBB - cel puțin 2 dintre disciplinele de știință sau matematică. Pentru a fi luat în considerare pentru intrarea în anul al doilea, minimum 3 A Levels la ABB, cu AB la 2 materii de știință sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri - A în materie pentru Single Honours sau AB în materie pentru Joint Honours). De asemenea, este necesar: GCSE la C sau mai sus în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în științe cu dublă atribuire.

Pentru intrarea în anul al doilea, un minim de 3 AH la ABB, dintre care cel puțin două trebuie să fie materii de științe sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri). Standard Grades 1, 2 sau 3 sau Int 2, sau National 5 cu gradele A, B sau C în engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie.

35 în total, inclusiv 5 la nivel superior la matematică și fizică

Această calificare este luată în considerare alături de alte calificări acceptate de UoN, cum ar fi A Levels, inclusiv limba franceză, dacă se ia. Nu este necesară nicio calificare lingvistică pentru traseul pentru începători.

Inclusiv limba franceză dacă se ia. Nu este necesară nicio calificare lingvistică pentru calea pentru începători.

• All other courses
    • UPSCE
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Latin and English, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Latină și engleză BA (Hons)

. Taxele de peste mări sunt fixate la rata de intrare, taxele indicate mai sus vor fi percepute celor care intră în 2023/24 pentru fiecare an de studiu în cadrul programului.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University College London în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 38 clasamente universitare pentru University College London

Despre University College London

University College London, cunoscută și sub numele de UCL, este o universitate de cercetare finanțată de guvern, cu sediul în Londra metropolitană, Anglia. Este o universitate care pune accentul pe cercetarea de investigație și pe predarea de abilități de gândire critică pentru absolvenții săi. Campusul principal al universității este situat în zona Bloomsbury din populatul cartier londonez Camden, în centrul Londrei, unde studenții se pot bucura de parcurile mari și de spațiile deschise în timpul liber.

Lista cu 387 cursuri de licență și masterat de la University College London - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University College London

• Top Tips for Settling In to UCL
  • UCL Life Hacks - Shortcuts