University Centre Peterborough
Arte digitale (Fotografie) BA (Hons)
University Centre Peterborough - University Centre Peterborough

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20933 £18108 £21051
Interval de 25-75 procente £18375 - £24906 £13095 - £22569 £15928 - £26889

Acest curs de fotografie are un accent pe industrie, explorând aspectele contemporane ale practicilor fotografice digitale, oferind o cale de acces în industriile digitale și creative. Într-un mediu digital, realizarea de imagini nu mai este suficientă - acest curs vă va învăța cum să realizați imagini excelente, dar și cum să le folosiți și să le aplicați în mod eficient în cadrul unei lumi digitale. Cursul se adresează studenților care doresc să construiască o abordare integrată a practicii lor. Vă vom oferi abilitățile și sprijinul necesar pentru a vă lansa cariera de practician creativ într-una dintre numeroasele ocupații disponibile în industriile creative și digitale.

În cadrul cursului veți crea o serie de proiecte fotografice folosind echipamente și software standard din industrie și veți explora modalitățile digitale și tradiționale de publicare a lucrărilor dumneavoastră. De asemenea, veți face cunoștință cu principiile de bază ale designului grafic și ale practicii integrate. Veți învăța despre dezbaterile și discursurile centrale care informează arta digitală și fotografia contemporană și veți înțelege industria în care veți lucra. Veți învăța să vă evaluați în mod critic propria muncă și munca altora, într-un mod constructiv și productiv.

De asemenea, studenții care urmează acest curs beneficiază de acces complet la Adobe Suite pe durata studiilor lor.

Veți avea posibilitatea de a face un stagiu de lucru de 120 de ore/trei săptămâni la o agenție de design, o organizație media sau de a lucra la o comisie din industrie. Veți învăța să lucrați în mod creativ și să rezolvați probleme în grup în cadrul unor proiecte "live" și al unor briefuri din lumea reală. Proiectul major de licență vă va permite să vă prezentați talentele și să vă expuneți munca în fața publicului și a profesioniștilor din sector.

Pe parcursul cursului veți fi sprijinit în dezvoltarea profilului profesional și a competențelor antreprenoriale pentru a asigura o tranziție ușoară către un loc de muncă profesionist. Toți studenții care finalizează cursul vor avea un portofoliu de lucrări digitale sub forma unui site web pe care îl vor prezenta potențialilor angajatori și veți avea multiple oportunități în cadrul cursului pentru a vă dezvolta rețeaua de contacte profesionale.

- **ANUL 1 (NIVELUL 4)** **100% lucrare de curs** - **ANUL 2 (NIVELUL 5)** **75% Cursuri** **25% Plasament** - **ANUL 3 (NIVELUL 6)** **50% Cursuri** **50% Proiect major ** Clasificarea finală a diplomei dvs. se va baza pe media notelor obținute la toate modulele de la nivelul 6 și nivelul 5 la un raport de 2:1, respectiv 2:1.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Din păcate, în prezent, UCP nu poate recruta studenți internaționali. Ne cerem scuze pentru orice inconvenient.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Digital Arts (Photography), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Arte digitale (Fotografie) BA (Hons)

• an 2
  • an 3

Despre University Centre Peterborough

Centrul Universitar Peterborough este o instituție de învățământ care oferă programe de nivel de învățământ superior pentru populația lor mică de studenți de aproximativ 200 de cursanți, cu campusuri atât în Peterborough și Stamford, Anglia. Cursurile livrate aici sunt validate de Anglia Ruskin University și permit absolvenților să obțină certificări de licență, HNC și HND.

Lista cu 39 cursuri de licență și masterat de la University Centre Peterborough - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University Centre Peterborough

studenți:
absolvenți universitari:
:

University Centre Peterborough

Fotografie de modă (cu ani integrați de fundație și practică profesională) BA (Hons)
(University for the Creative Arts)
61% 7% 5% £17500 134 Canterbury În campus cu normă întreagă
Fotografie de modă BA (Hons)
(University of Bolton)
61% 5% 7% £40650 110 Bolton În campus cu normă întreagă