University Academy 92
Jurnalism sportiv (accelerat) BA (Hons)
University Academy 92 - University Academy 92

BA (Hons) Jurnalism sportiv este un program de studiu captivant și captivant, care situează practicile și posibilitățile în schimbare rapidă ale sectorului actual al jurnalismului în contextul mai larg al industriilor media contemporane și al tehnologiilor digitale.

Studenții vor explora o serie de teme teoretice/academice și vor dobândi experiență practică și expertiză în ceea ce privește o varietate de competențe jurnalistice esențiale și competențe tehnologice/tehnice. Accentul este pus pe dezvoltarea unui practician informat, încrezător, cu spirit critic și foarte reflexiv.

Acest program de Jurnalism Sportiv are ca scop:

• Să ofere studenților oportunități de a deveni un utilizator abil, critic, încrezător, responsabil și reflexiv al tehnologiilor media digitale și de comunicare, ca parte a pregătirii pentru o viitoare carieră în jurnalismul sportiv.
  • Să dobândească și să perfecționeze o serie de competențe fundamentale (cum ar fi luarea de notițe, capturarea de materiale audio-vizuale, redactarea de texte, editarea, punerea în pagină, blogurile online) necesare pentru jurnalismul sportiv contemporan.
  • Dezvoltarea și demonstrarea de aptitudini și competențe în utilizarea tehnologiilor, tehnicilor, pachetelor și platformelor de producție și post-producție media digitală și comercială curentă și de vârf.
  • să conceapă, să dezvolte și să difuzeze/publice o mare varietate de știri, reportaje, articole, reportaje și interviuri folosind aceste aptitudini și competențe noi/îmbunătățite.
  • să se familiarizeze cu cadrele juridice, reglementările și codurile de conduită profesională referitoare la jurnalismul și publicațiile sportive.

Diploma UA92 merge mult dincolo de experiența academică tradițională.

În fiecare an universitar, pe lângă cele patru module de studiu, veți studia un modul suplimentar care va fi creditat, care se concentrează în întregime pe caracterul și dezvoltarea personală. Veți avea ocazia să vă ocupați de un proiect din viața reală, bazat pe un scenariu real, stabilit de unul dintre partenerii noștri din industrie.

Veți experimenta la prima mână problemele actuale cu care se confruntă industria, veți avea ocazia să vă aplicați cunoștințele în domeniu, să vă puneți la încercare perspectivele, să ieșiți din zona de confort și să vă dezvoltați abilitățile cheie de angajare pentru a vă pregăti pentru viitoarea carieră.

Aceste experiențe sunt esențiale pentru dezvoltarea abilităților transferabile și a competențelor cheie, cum ar fi leadershipul, reziliența și bunăstarea, comunicarea, rezolvarea problemelor și lucrul în echipă. Pentru a vă ajuta să vă urmăriți progresul și să vă perfecționați în continuare setul de competențe în curs de dezvoltare, vă veți întâlni în mod regulat cu propriul antrenor de dezvoltare personală pe parcursul anilor 1 și 2.

**Fără examene tradiționale de sfârșit de an*** Sunteți evaluat în cadrul fiecărui modul de studiu - deci învățați și apoi demonstrați. Metodele de evaluare includ munca individuală și de grup, care se desfășoară într-o serie de formate legate de materia dumneavoastră. Aceasta poate include scrierea unui eseu sau realizarea unui raport, prezentarea constatărilor sau crearea de proiecte audio/vizuale. Evaluarea practică este preferată atunci când este posibil, de exemplu, studenții de la Media și Comunicare produc un podcast sau studenții de la Antrenament sportiv organizează o sesiune de antrenament. Veți avea ocazia să învățați, să dezvoltați și să demonstrați o gamă largă de abilități și competențe practice și aplicate. *Pentru studenții de la Contabilitate și Finanțe, veți susține unele examene în cadrul modulelor pentru a obține scutirile necesare de la ACCA.

În plus față de îndeplinirea criteriilor academice, dacă limba dvs. maternă nu este engleza, vi se poate cere o calificare recunoscută în limba engleză. Acest lucru este deosebit de important dacă nu sunteți cetățean al unei țări majoritar vorbitoare de limba engleză sau dacă nu ați absolvit o diplomă în limba engleză. Dacă sunteți un student internațional, pentru a obține o viză de student Tier 4, trebuie să demonstrați că aveți nivelul corect de competență lingvistică în limba engleză pentru a studia în Regatul Unit.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sports Journalism (Accelerated), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Jurnalism sportiv (accelerat) BA (Hons)

Taxele se pot modifica anual

Despre University Academy 92

University Academy 92 (UA92) este un furnizor de educație din regiunea engleză Greater Manchester, care oferă în exclusivitate modalități de învățământ superior. Acestea includ diplome de licență și o serie de certificări care au potențialul de a duce cursantul la universitatea aleasă de acesta.

Lista cu 28 cursuri de licență și masterat de la University Academy 92 - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University Academy 92

studenți:
absolvenți universitari:
:

Jurnalism cu drepturile omului (inclusiv un an în străinătate) BA (Hons)
(University of Essex)
77% 2% 5% £19500 129 Colchester În campus cu normă întreagă
Jurnalism BA (Hons)
(Teesside University)
80% 10% 10% £15000 105 Middlesbrough În campus cu normă întreagă
Jurnalism BA (Hons)