Ulster University
Dezvoltare profesională de software MSc (PG)
Ulster University - Ulster University

Cursul intensiv de conversie de masterat, cu durata de un an, se adresează absolvenților extrem de motivați, cu o diplomă cu onoruri bune în orice altă disciplină decât informatica. Există o cerere puternică în economia locală și nu numai pentru absolvenți cu abilități de dezvoltare de software. Acest curs vă va oferi competențele necesare pentru a

să aplice cele mai bune practici în domeniul ingineriei software într-o varietate de organizații. Deși cursul se concentrează în special pe nevoile de angajare ale economiei locale, competențele și abilitățile dezvoltate sunt ușor de transferat la nivel global.

Veți aborda subiecte care includ abilități de programare, hardware, sisteme de operare, dezvoltare profesională de software, arhitectură și proiectare de software, sisteme de baze de date și dezvoltare de aplicații web.

Veți fi bine plasați pentru a găsi un loc de muncă în industria privată, în organizațiile din sectorul public și în cercetare. Veți dobândi competențele necesare pentru a lucra în roluri precum cele de dezvoltator de software, tester de software și/sau cercetător academic sau comercial, precum și capacitatea de a vă diversifica în alte roluri, cum ar fi

consultanță independentă.

Recunoaștere profesională - Programul MSc Professional Software Development este acreditat de British Computer Society (BCS), Institutul Chartered pentru IT, pentru scopul îndeplinirii parțiale a cerințelor academice pentru înregistrarea ca profesionist IT autorizat.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Professional Software Development, MSc (PG), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

1) O diplomă de gradul al doilea cu onoruri sau o diplomă mai bună de la o universitate din Regatul Unit sau din Republica Irlanda, de la Council for National Academic Awards, National Council for Educational Awards, Higher Education and Training Awards Council sau de la o instituție din altă țară care a fost recunoscută ca fiind de un nivel echivalent; sau

2) un standard echivalent (în mod normal, 50%) într-o diplomă de absolvire, certificat de absolvire, certificat postuniversitar sau diplomă postuniversitară sau o calificare alternativă aprobată; și

3) conținutul calificării prezentate (conform descrierii de la punctul (i) poate avea un conținut de maximum 50% de conținut informatic.

**ȘI...

Trebuie să îndepliniți Cerințele generale de admitere pentru admiterea la un curs de licență și să dețineți o diplomă GCSE în limba engleză și matematică de gradul C sau mai mare (sau echivalent).

Facultatea de Informatică, Inginerie și Mediu Construit nu acceptă studenți cu Competențe esențiale în aplicarea numerelor ca singura calificare în matematică. Vă rugăm să contactați direct Biroul de admitere dacă aveți o întrebare referitoare la acest aspect. Vă mulțumim.

• **T: 44 (0)28 7167 5678**

În circumstanțe excepționale, în cazul în care o persoană are o experiență de învățare substanțială și semnificativă, un portofoliu de dovezi scrise care să demonstreze îndeplinirea calităților de absolvent (inclusiv rezultatele specifice subiectului, așa cum este stabilit de Comitetul de curs) poate fi luat în considerare ca o cale alternativă de intrare. Dovezile utilizate pentru a demonstra calitățile absolventului nu pot fi folosite pentru scutirea de modulele din cadrul programului.

Recherințe privind limba engleză

Exigențe privind limba engleză pentru candidații internaționali

Cerința minimă pentru acest curs este Academic IELTS 6.0, fără un scor mai mic de 5.5. Trinity ISE: Pass la nivelul III îndeplinește, de asemenea, această cerință în scopul vizei Tier 4.

Ulster recunoaște o serie de alte teste de limbă engleză și scoruri echivalente IELTS comparabile.

Clasamentul Ulster University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 29 clasamente universitare pentru Ulster University

Despre Ulster University

Universitatea Ulster este o instituție de învățământ superior finanțată din fonduri publice, situată în Irlanda de Nord. Universitatea deține și gestionează patru campusuri principale: Belfast, Coleraine, Jordanstown și Magee. Fiecare campus găzduiește propriile sale facilități speciale pentru departamentele care le ocupă, unele dintre facilitățile dintre ele incluzând o clinică juridică premiată, studiouri de televiziune și radio, apartamente de fiziologie clinică, printre multe alte facilități bine echipate.

Lista cu 235 cursuri de licență și masterat de la Ulster University - Catalogul cursurilor

Derry~Londonderry

Inginerie software MEng (Hons)
82% 15% 9% £12500 125 Liverpool În campus cu normă întreagă