Truro and Penwith College
Truro and Penwith College - Truro and Penwith College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £25006 - £26600 £19412 - £29648 £20644 - £33341

Această diplomă de bază oferă oportunitatea unică de a studia Istoria combinată cu Patrimoniul și Cultura ca o bază largă pentru o specializare ulterioară sau ca o calificare de sine stătătoare. Resursele istorice bogate din Cornwall, combinate cu sectorul în creștere al patrimoniului cultural din regiune, oferă oportunitatea perfectă de a combina studiile academice și, în același timp, de a dezvolta abilități cheie de angajare.

Descoperiți modul în care istoria este folosită de societatea contemporană în contexte locale, naționale și internaționale și analizați evoluțiile istorice, luând în considerare relația dintre trecut, prezent și viitor. Explorați noile evoluții pentru a conserva și modalitățile inovatoare de a susține distincția culturală în secolul XXI. Veți investiga alfabetizarea digitală, implicarea clienților și abilitățile de curatorat necesare pentru angajarea în industria patrimoniului de astăzi.

În ambii ani de studii de bază sunt încurajate relațiile strânse între studenți și angajatorii regionali și sunt dezvoltate competențele de angajare. Anul 1 va implica un stagiu de o săptămână de completare a unui studiu pentru unul dintre muzeele noastre locale partenere. În anul 2, studenții vor efectua un stagiu de 60 de ore la o atracție aleasă de ei înșiși din legăturile noastre stabilite cu angajatorii. Industria patrimoniului din Cornwall oferă oportunități deosebit de variate de implicare în muncă. Evaluările sumative ale modulelor sunt adesea legate de muncă și utilizează briefuri vii de la angajatori.

Clasele de dimensiuni reduse permit o sesiune de tutoriat desemnată pentru auto-reflecție asupra abilităților de studiu și pentru a se concentra în continuare asupra dezvoltării profesionale. Cursanții vor avea posibilitatea de a-și aplica cunoștințele în materie de inovație și antreprenoriat în cadrul unor activități formative suplimentare, inclusiv proiecte cu organizații precum Newquay Heritage Archive and Museum și crearea unui produs de marketing pentru a lua în considerare toate aspectele legate de implicarea clienților. Cursanții vor fi familiarizați cu practicile actuale și emergente, cum ar fi utilizarea căștilor de realitate virtuală în muzee, prin intermediul unui program de vorbitori invitați. Prelegerile invitaților privind designul jocurilor, de exemplu, le vor permite cursanților să exploreze impactul schimbărilor din peisajul digital asupra sectorului patrimoniului.

Cursanții vor experimenta un aspect din "culisele" industriei. În anii precedenți, acest lucru a constat în crearea unei expoziții de grup de sfârșit de an și în vizite educaționale care au explorat activitatea companiilor de publicitate pentru atracțiile naționale.

Un program de ateliere de lucru va fi oferit la fața locului. De exemplu, sesiuni de competențe în domeniul surselor primare, explorarea broșurilor din Cornwall din timpul Războiului Civil la Biblioteca Courtney a RIC și lecții de microfișe la noul centru Kresen Kernow (care a avut loc în trecut la Biblioteca de Studii Cornish).

Cursanții vor avea posibilitatea de a-și dezvolta propriile interese, dobândind și dezvoltând în același timp abilități de cercetare și investigare, care vor culmina cu contribuții la o expoziție de grup și un proiect final independent.

Sectorul patrimoniului cultural este un domeniu de creștere în regiune, iar acest curs vă va oferi oportunitatea de a vă dezvolta abilitățile practice și cercetarea academică prin intermediul unei contribuții semnificative, lucrând alături de profesioniști din industria locală a patrimoniului și a turismului, într-un mediu de învățare dedicat adulților din cadrul Centrului Universitar Truro și Penwith.

Viitoarele cariere includ: Arhivar, curator, cercetător, educație, design digital, publicitate și marketing, implicarea clienților în atragerea vizitatorilor, gestionarea patrimoniului și sustenabilitate și ofițer de expoziții în galerii.

Din păcate, nu putem lua în considerare candidații internaționali.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la History, Heritage and Culture, FdA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Istorie, patrimoniu și cultură FdA

.

Despre Truro and Penwith College

Truro and Penwith College este un furnizor de cursuri de educație suplimentară, cu un campus atât în Truro, cât și în Penzance, Anglia. Colegiul a obținut unele dintre cele mai bune rezultate la A-Level din Regatul Unit în ceea ce privește punctele pe elev și este evaluat în mod constant de către Ofsted și Sunday Times ca fiind unul dintre cei mai buni furnizori de educație neselectivă din țară.

Lista cu 26 cursuri de licență și masterat de la Truro and Penwith College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Truro and Penwith College

studenți: