Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance
Programul internațional de fundație: Dans contemporan și limba engleză FD
Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance - Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 65 absolvenți de International Foundation Programme: Contemporary Dance and English FD și pentru alte cursuri de Dans de la Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Dans.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Dans din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £19944 £17765 £21610
Interval de 25-75 procente £15926 - £24815 £12805 - £22829 £15583 - £26794

Acest program International Foundation oferă un an intensiv de studiu al dansului, alături de oportunitatea de a vă îmbunătăți cunoștințele de limba engleză.

Caracteristici cheie

• În cadrul acestui program vă veți dezvolta abilitățile tehnice și creative prin studierea dansului contemporan, a baletului clasic, a conștientizării corpului, a creației de dans și a studiilor contextuale.
  • Proiectele conduse de artiști profesioniști într-o serie de genuri și stiluri vă permit să concepeți, să repetați și să vă prezentați lucrările.
  • Studenții din Anul internațional de bază vor urma cursuri intensive de limba engleză, atât în ceea ce privește limba engleză generală, cât și aplicarea acesteia în contexte de dans, folosind terminologia specifică dansului. Studiile în limba engleză vor include dezvoltarea abilităților lingvistice care să vă permită să analizați și să vorbiți despre dans și despre spectacolele de dans pe care le-ați văzut.
  • Veți avea ocazia să prezentați o parte din lucrările pe care le-ați creat în timpul anului în cadrul unei platforme de spectacol de sfârșit de an.

Studenții care aleg programul de 4 ani BA (Hons) Contemporary Dance with International Foundation Year și promovează toate modulele, vor trece automat în anul 1 al programului BA (Hons) Contemporary Dance la Trinity Laban.

The International Foundation Year: Contemporary Dance & English poate fi, de asemenea, selectat ca un program de un an de sine stătător pentru studenții care doresc să își exploreze practica de dans la un conservator din Londra, îmbunătățindu-și în același timp cunoștințele de limba engleză.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de International Foundation Programme: Contemporary Dance and English FD la Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance

35% Ocupația de sprijin în predare și îngrijire a copiilor
10% Ocupații elementare
10% Ocupații artistice, literare și mediatice
10% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți
10% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Profesioniști în design web și multimedia
0% Profesioniști din domeniul mass-media
0% Bibliotecarii și profesioniștii în domeniu
0% Ocupații elementare

Distribuția notelor

Studenții de la acest curs au primit următoarele note

Tariful UCAS al studenților acceptați la Dans

Primim cu plăcere candidaturi din întreaga lume și acceptăm o gamă largă de calificări internaționale. Pentru mai multe informații, vă rugăm să consultați www.trinitylaban.ac.uk/student-life/international-students
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la International Foundation Programme: Contemporary Dance and English, FD, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Despre Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance

Conservatorul Trinity Laban de muzică și dans oferă programe în aceste două discipline, care se desfășoară în campusul lor din Londra, Anglia. Trinity acceptă doar acei candidați despre care consideră că pot fi impulsionați să obțină realizări excepționale în forma de artă aleasă. Pentru acei elevi care reușesc să își asigure un loc, vor avea acces la unele dintre cele mai bune facilități de performanță din Regatul Unit.

Lista cu 21 cursuri de licență și masterat de la Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance

• A Day in the Life of a BA Contemporary Dance Student | Dance Virtual Open Day
  • Moving to London as a TL Dance Student