The University of Warwick
Conducerea schimbării și îmbunătățirii educaționale PGA
The University of Warwick - The University of Warwick

Dezvoltați-vă înțelegerea conducerii schimbării și îmbunătățirii educaționale în cadrul acestui curs scurt. Warwick's Education Studies oferă acest PGA ca o punte către educația ulterioară, veți dezvolta o înțelegere a schimbării educației prin cercetare și perspective practice.

Prezentare generală a cursului

Acest curs de scurtă durată vă va permite să dezvoltați o înțelegere a schimbării și îmbunătățirii educaționale dintr-o perspectivă practică și de cercetare și să analizați modul în care aceasta poate avea un impact asupra rezultatelor predării și învățării. Potrivit pentru profesori, cercetători și administratori, veți compara evaluarea și critica eforturilor internaționale de reformă și veți dezvolta cunoștințe despre dinamica conducerii îmbunătățirii ca strategie de schimbare.

Cursul poate fi, de asemenea, utilizat ca un curs punte pentru a aplica pentru MA Educational Leadership and Management.

Competențe dobândite în urma acestei diplome:

• Înțelegerea paradigmelor și metodologiilor concurente în cercetarea educațională
  • Abilitatea de a examina relația dintre metodele de cercetare cantitativă și calitativă
  • Identificarea temeiurilor teoretice și metodologice pe care se bazează cercetarea în domeniul educației
  • Să analizeze relația dintre întrebările de cercetare, metodă și metodologie
  • Să evalueze eficiența și eficacitatea cercetării educaționale din diferite perspective și metodologii
  • Să se familiarizeze cu diferite practici de cercetare și să efectueze "micro" studii în practica cercetării educaționale

Aceste informații se aplică pentru intrarea în 2024. Având în vedere intervalul dintre publicarea cursurilor și înscrieri, unele informații se pot modifica. Este important să verificați site-ul nostru înainte de a vă înscrie.

Tipurile de evaluare variază în funcție de modulele selectate, dar pot include diferite tipuri de lucrări, de diferite lungimi, precum și prezentări orale. De asemenea, veți finaliza o disertație bazată pe un proiect de cercetare individual, cu sprijinul unui supervizor de cercetare. **Costuri suplimentare ale cursului** Este posibil să doriți să efectuați cercetări cu copii sau tineri care ar putea necesita o verificare DBS (Disclosure and Barring Service) sau un certificat de bună conduită pentru studenții din afara Regatului Unit. O verificare DBS costă aproximativ 70 de lire sterline, iar prețul unui certificat de bună conduită poate varia. **Aflați mai multe despre costurile suplimentare ale cursurilor noastre pe site-ul nostru**

• Foundation / Pathway Courses
    • Undergraduate Degrees Arts
    • Undergraduate Degrees Business, Computer and Social Studies
    • Undergraduate Degrees Faculty of Sciences excepting MORSE

Oferim o varietate de opțiuni de finanțare postuniversitară pentru studii la Universitatea din Warwick, de la împrumuturi postuniversitare, burse universitare, premii pentru taxe, până la bursele departamentelor academice. Este important să aplicați mai întâi pentru cursul dvs. postuniversitar înainte de a aplica pentru o bursă de la Universitatea din Warwick.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Leading Educational Change and Improvement, PGA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Cerințe minime

2:2 diplomă de licență (sau echivalent), împreună cu experiență de lucru într-un cadru educațional.

Cerințe privind limba engleză

Puteți afla mai multe despre cerințele noastre în limba englezăLink se deschide într-o fereastră nouă. Acest curs necesită următoarele:

Bandă B

Punctaj IELTS până la 7 la general, nu mai mult de două componente la 6.0/6.5 și restul 7.0 .

Clasamentul The University of Warwick în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 37 clasamente universitare pentru The University of Warwick

Despre The University of Warwick

Universitatea din Warwick, adesea prescurtată Warw, este o universitate de cercetare finanțată de guvern, situată la periferia orașului Coventry, Anglia. Cu un ochi îndreptat spre viitor, Warw intenționează să se impună până în 2030 ca una dintre universitățile excepționale din lume, contribuind la transformarea regiunii, a țării și a lumii pentru binele colectiv prin aplicarea cercetării. Campusul principal al universității este situat între Coventry și Warwickshire, pe o suprafață de aproape trei kilometri pătrați de pădure înverzită.

Lista cu 313 cursuri de licență și masterat de la The University of Warwick - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Warwick

• Was social life important to you when choosing university?
  • Why Warwick?
  • Wellbeing at Warwick: What support is available?
  • English at the University of Warwick
  • Living off-campus at Warwick - a student's perspective
  • Campus life at the University of Warwick

Educație și îngrijire în primii ani Dip HE DipHE