The University of Warwick
Comunicare interculturală pentru afaceri și profesii liberale MSc
The University of Warwick - The University of Warwick

Intercultural Communication for Business and the Professions MSc vă oferă o gamă largă de cunoștințe și abilități aprofundate legate de comunicarea interculturală. Analizați și investigați comunicarea între culturi la Departamentul de Lingvistică Aplicată de la Warwick, clasat pe locul 3 în The Times/Sunday Times Good University Guide 2022.

Acest program vă oferă o gamă largă de cunoștințe și competențe aprofundate și vă permite să vă concentrați asupra aspectelor comunicării interculturale care sunt relevante pentru persoanele care lucrează fie în afaceri, fie în alte profesii.

Modulele noastre principale vă dezvoltă capacitatea de a analiza, explica și investiga comunicarea eficientă între culturi. Modulele opționale vă permit să selectați anumite domenii în care doriți să vă specializați, în funcție de propriile interese intelectuale sau de aspirațiile dumneavoastră profesionale.

Programul se încheie cu o cercetare empirică, care vă va permite să vă puneți cunoștințele în practică și să vă perfecționați în continuare abilitățile practice de a efectua cercetări sistematice.

Aceste informații se aplică pentru intrarea în 2024. Având în vedere intervalul dintre publicarea cursurilor și înscrieri, unele informații se pot modifica. Este important să verificați site-ul nostru înainte de a vă înscrie.

Programele din cadrul departamentului de Lingvistică Aplicată sunt evaluate printr-o varietate de metode. Exemple de tipuri de lucrări pe care le puteți prezenta pentru evaluare includ eseuri academice individuale sau lucrări de cercetare, examene, proiecte de grup și prezentări.

• Foundation / Pathway Courses
    • Undergraduate Degrees Arts
    • Undergraduate Degrees Business, Computer and Social Studies
    • Undergraduate Degrees Faculty of Sciences excepting MORSE

Oferim o varietate de opțiuni de finanțare postuniversitară pentru studii la Universitatea din Warwick, de la împrumuturi postuniversitare, burse universitare, premii pentru taxe, până la burse ale departamentelor academice. Este important să aplicați mai întâi pentru cursul dvs. postuniversitar înainte de a aplica pentru o bursă de la Universitatea din Warwick.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Intercultural Communication for Business and the Professions, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Cerințe minime

2:i diplomă de licență (sau echivalent) într-un domeniu conex.

Cerințe privind limba engleză

Puteți afla mai multe despre cerințele noastre privind limba engleză. Acest curs necesită următoarele:

• Banda A - Punctaj general IELTS de 7.0 (cu un minim de 6.5 la citit și scris, plus un minim de 6.5 la una dintre cele două variante de vorbire și ascultare, fără nicio componentă sub 6.0).

Calificări internaționale

Sunt binevenite cererile studenților cu alte calificări recunoscute la nivel internațional. Pentru mai multe informații, vă rugăm să vizitați pagina privind cerințele internaționale de intrare.

Cerințe suplimentare

Nu există cerințe suplimentare de intrare pentru acest curs

Clasamentul The University of Warwick în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 37 clasamente universitare pentru The University of Warwick

Despre The University of Warwick

Universitatea din Warwick, adesea prescurtată Warw, este o universitate de cercetare finanțată de guvern, situată la periferia orașului Coventry, Anglia. Cu un ochi îndreptat spre viitor, Warw intenționează să se impună până în 2030 ca una dintre universitățile excepționale din lume, contribuind la transformarea regiunii, a țării și a lumii pentru binele colectiv prin aplicarea cercetării. Campusul principal al universității este situat între Coventry și Warwickshire, pe o suprafață de aproape trei kilometri pătrați de pădure înverzită.

Lista cu 313 cursuri de licență și masterat de la The University of Warwick - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Warwick

• Was social life important to you when choosing university?
  • Why Warwick?
  • Wellbeing at Warwick: What support is available?
  • English at the University of Warwick
  • Living off-campus at Warwick - a student's perspective
  • Campus life at the University of Warwick

Terapie prin vorbire și limbaj MSc