The University of Warwick
Aplicații clinice ale psihologiei MSc
The University of Warwick - The University of Warwick

Clinical Applications of Psychology MSc vă oferă o oportunitate excelentă de a combina experiența academică și practică. Acest curs a fost conceput cu expertiză de către departamentul de psihologie de la Warwick pentru a vă consolida acreditările pentru a aplica pentru formarea doctorală în psihologia clinică.

Vă rugăm să rețineți că acest curs nu este deschis studenților din străinătate.

Termenul limită de înscriere pentru acest curs este miercuri, 31 ianuarie 2024.

Masteratul în Aplicații clinice ale psihologiei este conceput pentru cei care intenționează să aplice pentru admiterea la programele de formare doctorală în psihologia clinică și poate contribui la consolidarea acreditărilor dumneavoastră pentru procesul de intrare în competiție.

Componentele predate ale cursului includ module privind metodele de cercetare adaptate la aplicațiile clinice, practica bazată pe dovezi în populațiile de adulți, adulți în vârstă și copii/adolescenți și analiza cazurilor clinice.

Predarea este împărțită între cadrele universitare cu interese de cercetare în subiecte relevante și clinicieni practicieni cu experiență curentă în serviciile de psihologie din cadrul NHS. Componenta practică a cursului este un stagiu de cercetare de șase luni într-un trust NHS local care menține o relație de formare cu programul nostru de doctorat.

Abilități din această diplomă

• Oportunitatea de a combina experiența academică și practică în domeniul psihologiei clinice
  • Proiectarea și analiza cercetării
  • Dezvoltarea unei înțelegeri a practicii bazate pe dovezi în mediile pentru copii, adulți și adulți în vârstă și a rolului psihologiei clinice în NHS
  • Analiza cazurilor clinice
  • Abilități de gestionare a timpului, care sunt cruciale atunci când se pregătește pentru a fi psiholog clinic și dincolo de acestea

Aceste informații se aplică pentru intrarea în 2024. Având în vedere intervalul dintre publicarea cursurilor și înscrieri, unele informații se pot modifica. Este important să verificați site-ul nostru înainte de a vă înscrie.

De obicei, evaluăm modulele printr-o combinație de tipuri de evaluare, care includ rapoarte scrise de evaluare a cazurilor clinice, exerciții de proiectare axate pe cercetarea clinică, analiză statistică, analiză calitativă, examene cu carte deschisă și o analiză a literaturii și un proiect legat de servicii.

• Foundation / Pathway Courses
    • Undergraduate Degrees Arts
    • Undergraduate Degrees Business, Computer and Social Studies
    • Undergraduate Degrees Faculty of Sciences excepting MORSE

Vă rugăm să rețineți că acest curs nu este deschis studenților din străinătate.

Oferim o varietate de opțiuni de finanțare postuniversitară pentru studii la Universitatea din Warwick, de la împrumuturi postuniversitare, burse universitare, premii pentru taxe, până la bursele departamentelor academice. Este important să aplicați mai întâi pentru cursul dvs. postuniversitar înainte de a aplica pentru o bursă de la Universitatea din Warwick.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Clinical Applications of Psychology, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Cerințe minime

O diplomă de primă clasă sau o diplomă cu onoruri de 2:i (sau echivalentă de la universități din străinătate) în psihologie sau care să conțină psihologie ca o componentă majoră. Candidații selectați ar trebui să fie capabili să demonstreze interesul și angajamentul lor față de o carieră în domeniul sănătății mintale.

Vă rugăm să rețineți, acest curs ia în considerare numai studenții din Marea Britanie / UE cu o diplomă de psihologie care oferă Graduate Basis for Chartership (BPS).

Cerințe privind limba engleză

Puteți afla mai multe despre cerințele noastre privind limba engleză. Acest curs necesită următoarele:

• Banda B - Punctaj general IELTS de 7.0, punctaj minim la două componente de 6.0/6.5 și restul de 7.0 sau mai mult.

Calificări internaționale

Sunt binevenite cererile studenților cu alte calificări recunoscute la nivel internațional. Pentru mai multe informații, vă rugăm să vizitați pagina privind cerințele internaționale de intrare.

Cerințe suplimentare

Pentru MSc in Clinical Applications of Psychology, este necesară o verificare DBS la un cost de aproximativ 53 de lire sterline.

Clasamentul The University of Warwick în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 37 clasamente universitare pentru The University of Warwick

Despre The University of Warwick

Universitatea din Warwick, adesea prescurtată Warw, este o universitate de cercetare finanțată de guvern, situată la periferia orașului Coventry, Anglia. Cu un ochi îndreptat spre viitor, Warw intenționează să se impună până în 2030 ca una dintre universitățile excepționale din lume, contribuind la transformarea regiunii, a țării și a lumii pentru binele colectiv prin aplicarea cercetării. Campusul principal al universității este situat între Coventry și Warwickshire, pe o suprafață de aproape trei kilometri pătrați de pădure înverzită.

Lista cu 313 cursuri de licență și masterat de la The University of Warwick - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Warwick

• Was social life important to you when choosing university?
  • Why Warwick?
  • Wellbeing at Warwick: What support is available?
  • English at the University of Warwick
  • Living off-campus at Warwick - a student's perspective
  • Campus life at the University of Warwick

Neuroștiințe cu Psihologie cu plasament industrial Msci (Hons)