The University of Sheffield
Managementul serviciilor de bibliotecă și informare (Învățământ la distanță) PgDip
The University of Sheffield - The University of Sheffield

Dobândiți înțelegere, cunoștințe și perspective practice, astfel încât cariera dvs. ca profesionist în domeniul bibliotecilor și al informațiilor să poată înflori. Premiile MA și PG Diploma sunt acreditate de CILIP.

Acest curs vă va prezenta cele mai bune practici și idei actuale și vă va oferi cunoștințele și competențele necesare pentru a intra în acest sector în plină dezvoltare. Veți dobândi competențe de bază în domeniul IT, al managementului și al manipulării informațiilor, alături de o gamă largă de specializări.

Competențele bibliotecarilor și ale specialiștilor în informare sunt esențiale pentru a identifica, controla, organiza și face accesibile cantitățile tot mai mari de informații disponibile pe suport de hârtie, în format digital și multimedia. Veți fi pregătiți pentru un rol profesional în domenii care variază de la servicii publice la afaceri.

Acreditare

CILIP acreditat pentru premiile MA și PG Diploma

Vă rugăm să consultați site-ul universității noastre pentru cele mai recente informații despre curs.

Punctaj general IELTS de 6,5, cu un minim de 6,0 la fiecare componentă, sau echivalent.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Library and Information Services Management (Distance Learning), PgDip, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Cerințele de intrare sunt flexibile. Veți avea nevoie de o combinație între o diplomă de onoare de clasa a doua bună și o experiență practică de aproximativ 12 luni în domeniul informațiilor.

**Minimum 2:2 diplome de licență cu onoruri**

De asemenea, ar trebui să aveți o experiență profesională practică de aproximativ 12 luni în domeniul informațiilor. Acest lucru este flexibil, în funcție de nivelul și de relevanța experienței dumneavoastră. Dacă nu aveți o diplomă, dar experiența dvs. profesională este vastă, ați putea obține un certificat sau o diplomă postuniversitară și să treceți ulterior la masterat.

De asemenea, luăm în considerare o gamă largă de calificări internaționale:

Clasamentul The University of Sheffield în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 34 clasamente universitare pentru The University of Sheffield

Despre The University of Sheffield

Universitatea din Sheffield este o universitate de cercetare finanțată de guvern, cu sediul în Sheffield, Anglia. Viziunea universității este de a schimba lumea în bine prin puterea și aplicarea ideilor și a cunoștințelor. Această universitate nu are campusuri, ci aproximativ 430 de clădiri care sunt situate destul de aproape unele de altele în centrul metropolitan al orașului Sheffield.

Lista cu 363 cursuri de licență și masterat de la The University of Sheffield - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Sheffield

• Welcome to the University of Sheffield
  • A second home for international students
  • What's it like to be a University of Sheffield student?
  • University of Sheffield Student Experience
  • Class of 2020 | The University of Sheffield
  • From Malaysia to Sheffield | Rachel's Journey to Sheffield 2019

Managementul afacerilor rurale HND