The University of Northampton
Predarea limbii engleze pentru vorbitorii de alte limbi (TESOL) MA
The University of Northampton - The University of Northampton

Engleza este o limbă globală folosită zilnic în afaceri, educație și mass-media de multe persoane pentru care este o a doua limbă, mai degrabă decât o limbă "maternă". Acest curs a fost conceput pentru a vă oferi cunoștințele și abilitățile necesare pentru a fi un profesor eficient al acestei limbi. Aplicând cunoștințele cercetării lingvistice în ceea ce privește modul în care limba engleză este învățată și utilizată într-o mare varietate de situații, programul, cu accentul său practic, vă va ajuta să deveniți un profesionist plin de resurse, reflexiv și încrezător în domeniul TESOL (predarea limbii engleze pentru vorbitorii de alte limbi).

• dobândirea de experiență profesională prin colaborarea strânsă cu personalul didactic.
  • Vă veți dezvolta abilitățile și încrederea în predare prin aplicarea teoriei în practică prin observarea lecțiilor, planificarea sarcinilor și microinstruirea colegilor.
  • Oportunități de a vă alătura organizațiilor profesionale și de a participa la conferințe, seminarii și evenimente sociale.
  • Eligibil pentru schema de reducere de 20% pentru absolvenți.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
    • General Test
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Teaching English to Speakers of Other Languages (TESOL), MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Pentru a studia acest curs, veți avea nevoie fie de:

O diplomă cu onoruri de la o universitate din Regatul Unit, obținută la nivelul "lower second" sau mai sus, în limba engleză, în științe umaniste sau într-o limbă străină sau o calificare profesională echivalentă.

**Sau...

O diplomă cu onoruri de la o universitate recunoscută din afara Regatului Unit, obținută la nivelul "lower second" sau mai sus, în limba engleză, științe umaniste sau într-o limbă străină sau o calificare profesională echivalentă.

Candidații care au o diplomă în limba engleză, în științe umaniste sau într-o limbă străină sau o calificare profesională echivalentă, plus o experiență recentă de predare de cel puțin doi ani, vor fi luați în considerare în mod pozitiv. În acest caz, candidatul va susține, de obicei, un interviu și trebuie să demonstreze că este potrivit pentru acest program.

Recherințe privind limba engleză

Toți studenții internaționali și din UE care aplică pentru un curs la noi trebuie să îndeplinească următoarele cerințe minime pentru limba engleză:

Standard minim - IELTS 6.5, fără un punctaj sub 6.0 (sau echivalent)

pentru studii la nivel postuniversitar

Pentru informații privind cerințele de limbă engleză de la Universitate, vă rugăm să consultați pagina noastră IELTS.

Clasamentul The University of Northampton în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 12 clasamente universitare pentru The University of Northampton

Despre The University of Northampton

Universitatea din Northampton este o universitate publică din Northampton, Anglia. Universitatea pune un accent deosebit pe experiența studenților, promovând o experiență educațională personalizată, cu lectori cărora le pasă de studenții lor. Campusul Waterside, campusurile Avenue și Park, precum și Centrul lor de inovare sunt principalele campusuri ale Universității din Nottingham.

Lista cu 156 cursuri de licență și masterat de la The University of Northampton - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Northampton

studenți:
absolvenți universitari:
:
12090
  • Meet our Freshers: First Week in halls
  • Student Stories | Coming to University Away from Home: Britney
  • Accommodation Quick Tips | University of Northampton
  • Student Stories | Coming to University Away from Home: Bruna

Waterside Campus

Lingvistică aplicată și TESOL MA