The University of Manchester
Rusă și spaniolă BA (Hons)
The University of Manchester - The University of Manchester

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 75 absolvenți de Russian and Spanish BA (Hons) și pentru alte cursuri de Studii iberice de la The University of Manchester pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Studii iberice.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Studii iberice

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Studii iberice la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £25000 - £28500 £21000 - £31000 £25000 - £41000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Studii iberice din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £22479 - £28976 £19581 - £32773 £21950 - £40603

Diploma noastră de licență cu onoruri comune BA Russian and Spanish vă va oferi o bază în scrierea, vorbirea și înțelegerea limbilor rusă și spaniolă.

Studiul limbilor străine oferă mult mai mult decât simpla fluență lingvistică. Veți explora diverse aspecte ale culturii, societății, istoriei, politicii și literaturii din țările în care se vorbește rusa și spaniola, ajutându-vă să vă dezvoltați conștiința interculturală și abilitățile de comunicare - ambele foarte apreciate de angajatori.

Veți beneficia de un învățământ excelent, de sprijin pentru studenți și de facilități de studiu de ultimă generație, precum și de vibrația și diversitatea culturală a orașului Manchester, cel mai multilingv oraș din Europa de Vest.

Cu opțiuni de plasament disponibile la universitățile partenere și în medii profesionale din Rusia și din țările vorbitoare de limbă spaniolă, un al treilea an obligatoriu în străinătate le oferă studenților noștri de licență o experiență personală și profesională de neuitat și neprețuită.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Russian and Spanish BA (Hons) la The University of Manchester

15% Ocupații elementare
10% Profesioniști în domeniul învățământului
10% Ocupații artistice, literare și mediatice
10% Profesioniști în domeniul finanțelor
5% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
5% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Manageri, directori și înalți funcționari
5% Profesioniști în domeniul juridic
5% Ocupații în domeniul vânzărilor

Notarea și timpul de studiu

Distribuția notelor

Studenții de la acest curs au primit următoarele note

Tariful UCAS al studenților acceptați la Studii iberice

Cerințe de calificare

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 7

70 în general, cu nu mai puțin de 6,5 în oricare dintre componente

Sprijin pentru rezidență în străinătate Oferim pachete de sprijin financiar dedicat de până la 2.000 de lire sterline pentru studenții cu reședința în străinătate, în funcție de venitul familiei. Veți fi evaluat în mod automat pentru acest sprijin, pe baza evaluării financiare a Student Finance - trebuie doar să vă asigurați că solicitați o evaluare financiară în anul universitar în care va avea loc rezidența în străinătate. Bursa RWS Brode Puteți fi eligibil pentru această bursă dacă îndepliniți următoarele condiții: Calificările dvs. au fost obținute la o școală din Marea Britanie finanțată de stat, venitul total al gospodăriei dvs. nu depășește 60 000 de lire sterline (conform verificării efectuate de Student Loan Company), obțineți note mari la examenele de bacalaureat (sau calificări echivalente), de obicei AAB sau mai mari, vă înscrieți la (și rămâneți la) un program de limbi străine cu o singură mențiune sau la un program cu două limbi străine. Premiile vor fi acordate în funcție de o scară descrescătoare, în beneficiul celor care au obținut cele mai mari note în raport cu mediul de proveniență. Veți fi evaluat în mod automat în acest sens după ce v-ați înscris la programul de studii. Trebuie doar să vă asigurați că permiteți Universității accesul la dosarele dvs. atunci când solicitați împrumutul pentru studenți (altfel nu putem evalua eligibilitatea dvs.).
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Russian and Spanish, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Clasamentul The University of Manchester în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 39 clasamente universitare pentru The University of Manchester

Despre The University of Manchester

Universitatea din Manchester este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice a cărei viziune este de a avansa educația, cunoașterea și înțelepciunea pentru binele societății. Sediul principal al Universității din Manchester găzduiește majoritatea facultăților sale și este denumit de către studenți "campusul", deși, în realitate, Manchester nu are un campus, ci este dispersat în tot orașul Manchester.

Lista cu 622 cursuri de licență și masterat de la The University of Manchester - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Manchester

• What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students