The University of Manchester
Energie regenerabilă și tehnologii curate cu cercetare extinsă MSc
The University of Manchester - The University of Manchester

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £30122 - £40073 £20370 - £39639 £22368 - £42249

Cursul REACT vă va oferi o înțelegere detaliată a principalelor tehnologii de generare a energiei regenerabile și a factorilor care influențează exploatarea acestora.

Oferă bazele necesare pentru a înțelege principiile tehnologiilor energetice solare, eoliene și marine, precum și cunoștințele necesare pentru a înțelege: distribuția eficientă a surselor regenerabile de energie; integrarea acestora în infrastructura construită cu emisii zero de carbon și pentru a determina aspectele economice și climatice care afectează alegerea surselor regenerabile.

Înainte de vacanța de vară de la sfârșitul primului an, vi se va aloca proiectul de disertație. Vă veți întâlni cu îndrumătorul dvs. pentru a discuta despre disertație și pentru a conveni asupra subiectului exact - acest pas permite ca proiectele să fie bine aliniate cu interesele dvs. și cu cele ale îndrumătorului dvs. Proiectul dvs. extins are loc pe parcursul semestrelor unu și doi din al doilea an,oferindu-vă posibilitatea de a vă dedica investigării unei provocări inginerești și de a dezvolta abilități de cercetare relevante fie pentru viitoarele studii academice, fie pentru munca în industrie. Proiectele extinse vor fi disponibile și se vor concentra pe materiale din întregul conținut predat al REaCT MSc. Evaluarea proiectului extins include participarea la o mini-conferință (poster, lucrare academică și prezentare), un rezumat extins și o disertație.

Acreditat de General Pharmaceutical Council (GPhC) în scopul de a trece la formarea de preînregistrare a farmacistului și apoi de a se înregistra ca farmacist. Vă rugăm să rețineți că programul integrat de studii MPharm cu durata de 5 ani include formarea de preînregistrare.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Renewable Energy and Clean Technology with Extended Research, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Solicităm o diplomă de licență cu onoruri de clasa a doua superioară sau un echivalent internațional în oricare dintre următoarele domenii: inginerie electrică și electronică, inginerie mecanică, inginerie, inginerie, fizică sau o disciplină științifică echivalentă care include un conținut matematic sau ingineresc semnificativ.

Vor fi luați în considerare candidații cu calificări alternative care au, de asemenea, o experiență industrială corespunzătoare.

Pentru a avansa în anul al doilea al acestui curs, de obicei, se cere o performanță la nivel de Distincție. Studenții care nu îndeplinesc criteriile pentru a trece în anul al doilea vor absolvi în schimb cu un an de studii în domeniul energiei regenerabile și al tehnologiilor curate sau cu o calificare alternativă adecvată.

Atunci când vă evaluăm dosarul academic, luăm în considerare media notelor dumneavoastră, acordând o atenție deosebită unităților de curs relevante și statutului instituției în care ați studiat calificarea dumneavoastră.

Solicitanții cărora li s-a făcut o ofertă condiționată de loc trebuie să demonstreze că au îndeplinit toate condițiile ofertei până la 31 iulie 2022.

Clasamentul The University of Manchester în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de The University of Manchester în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Inginerie

[Publicat 08 iunie, 2023]
    Clasamentul global al subiectelor academice GRAS - ShanghaiRanking
    [Publicat 19 iulie, 2022]

[Publicat 11 iulie, 2023]
    Inginerie

[Publicat 22 iulie, 2023]
    Inginerie de mediu

[Publicat 22 iulie, 2023]

Vezi toate cele 39 clasamente universitare pentru The University of Manchester

Despre The University of Manchester

Universitatea din Manchester este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice a cărei viziune este de a avansa educația, cunoașterea și înțelepciunea pentru binele societății. Sediul principal al Universității din Manchester găzduiește majoritatea facultăților sale și este denumit de către studenți "campusul", deși, în realitate, Manchester nu are un campus, ci este dispersat în tot orașul Manchester.

Lista cu 622 cursuri de licență și masterat de la The University of Manchester - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Manchester

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students