The University of Manchester
Leadership educațional în practică MA
The University of Manchester - The University of Manchester

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £30122 - £40073 £20370 - £39639 £22368 - £42249

Masteratul nostru de învățare online în Leadership educațional în practică se adresează nevoilor de formare ale profesioniștilor din întreaga lume, fie că doriți să vă îmbunătățiți abilitățile de conducere în cadrul școlilor sau să vă continuați cariera în acest domeniu.

Liderii de succes în domeniul educației necesită o gamă largă de competențe transferabile și cunoștințe specifice în domenii precum educația și politica socială, conducerea schimbărilor organizaționale și educaționale.

La începutul cursului, în februarie, veți avea șansa de a relaționa cu cadrele didactice care predau cursul, de a vă întâlni colegii și de a vă dezvolta rețeaua de practicieni în domeniul educației la nivel mondial în cadrul unei conferințe de trei zile la Manchester.

Masteratul cuprinde cinci unități de bază de 20 de credite, o unitate APL de 20 de credite sau selectarea unei unități opționale și un proiect de cercetare de 60 de credite. Cele cinci module de bază de 20 de credite sunt următoarele:

• Implicarea în cercetarea în domeniul leadershipului educațional
  • Conducerea schimbării și dezvoltării educaționale
  • Politica de leadership în educație
  • Leadership educațional ca practică socială
  • Modele de leadership educațional
  • Alfabetizare digitală, media și informațională (opțional)
  • Conducerea învățării (opțional)
  • Unitate opțională suplimentară (TBC)

Un proiect final de cercetare supravegheat vă va permite să vă aprofundați cunoștințele și să vă aplicați competențele prin analizarea unor scenarii din lumea reală și prin abordarea unor întrebări cu implicații practice. Veți fi predat de o echipă de cadre didactice renumite în domeniile lor și care au mai mulți ani de experiență unică în furnizarea de conținut de curs atât online, cât și față în față în cadrul programelor mixte.

Cadrele noastre universitare se află în vârful de lance al conducerii educaționale în domeniul cercetării, care le informează predarea. Aceștia au lucrat și au condus schimbări în sectorul educației la nivel național în Marea Britanie și internațional. Aceștia utilizează în mod regulat gama noastră remarcabil de largă de resurse educaționale în activitățile lor de învățare și predare. Acesta este un punct forte semnificativ al MA nostru online în Leadership educațional în practică.

Acreditat de General Pharmaceutical Council (GPhC) în scopul de a trece la formarea de preînregistrare a farmacistului și apoi de a se înregistra ca farmacist. Vă rugăm să rețineți că programul integrat de studii MPharm cu durata de 5 ani include formarea de preînregistrare.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Educational Leadership in Practice, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă cu onoruri bune (minim 2:1) sau echivalentul în străinătate. O calificare inițială în domeniul didactic sau o experiență profesională de cel puțin un an într-o organizație educațională publică sau privată sunt cerințe dezirabile, dar nu esențiale. Candidații cu un 2:2 vor fi luați în considerare dacă au cel puțin trei ani de experiență didactică.

Clasamentul The University of Manchester în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de The University of Manchester în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Afaceri

Afaceri

[Publicat 22 iulie, 2023]

Vezi toate cele 40 clasamente universitare pentru The University of Manchester

Despre The University of Manchester

Universitatea din Manchester este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice a cărei viziune este de a avansa educația, cunoașterea și înțelepciunea pentru binele societății. Sediul principal al Universității din Manchester găzduiește majoritatea facultăților sale și este denumit de către studenți "campusul", deși, în realitate, Manchester nu are un campus, ci este dispersat în tot orașul Manchester.

Lista cu 622 cursuri de licență și masterat de la The University of Manchester - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Manchester

• What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students